Formula 1/ Miku dhe mentori i tij vdiq në 2015, Charles Leclerc i dhuron kaskën familjes së Jules Bianchit

Formula 1/ Miku dhe mentori i tij vdiq në 2015, Charles Leclerc i dhuron kaskën familjes së Jules Bianchit

Charles Leclerc pas fitores në Monaco

Charles Leclerc nuk e ka harruar Jules Bianchi (25-vjeç), mikun dhe mentorin e tij në Formula 1. Pas fitores në Çmimin e Madh të Monacos, piloti i Ferrarit i dhuroi kaskën e tij familjes së ish-pilotit që vdiq  në vitin 2015 pas një aksidenti gjatë garës japoneze.

Një gjest që babai i Julies donte ta reklamonte në rrjetet sociale. “Faleminderit Charles për këtë dhuratë dhe mbështetjen tuaj të vazhdueshme ndaj Jules dhe familjes Bianchi, urime për fitoren tuaj fantastike në Monaco. Unë mendoj se Herve ( babai i Leclerc, i cili vdiq në vitin 2017) dhe Jules janë shumë krenarë për njeriu dhe shoferin fantastik që jeni", thuhej në postim.

Babai i Jules Bianchi

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Inspektim në Dhërmi, Balla: Policia të garantojë respektim të normave të zhurmës e muzikës në plazhe

Inspektim në Dhërmi, Balla: Policia të garantojë respektim të normave të zhurmës e muzikës në plazhe