FOTO/ Brenda avionit privat 500 milionë dollarësh të Princit Al Saud, me 2 dhoma gjumi e fron floriri...mendoni si e ka shtëpinë

FOTO/ Brenda avionit privat 500 milionë dollarësh të Princit Al Saud, me 2 dhoma gjumi e fron floriri...mendoni si e ka shtëpinë

Princi Al Waleed bin Talal Al Saud

Saudit, biznesmen miliarder, investitor, filantrop dhe mbret... Bëhet fjalë për Al Waleed bin Talal Al Saud , i cili në vitin 2008, ishte pjesë e listës së 100 njerëzve më me ndikim në planet. Pasuria e tij arrin shifra marramendëse e në këto rrethana ia ka lejuar edhe vetes që të ketë jo një, po 3 avion privat,  Boeing 747 , Airbus 321 dhe Hawker Siddeley 125.

Boeing 747 fillimisht ishte projektuar për të transportuar më shumë se 400 pasagjerë, mirëpo në 2003 ai u ble nga princi dhe më vonë u modifikua për t’iu përshtatur kërkesave të tij. Ky avion tashme ka 2 dhoma gjumi luksoze, një dhomë ngrënie për 14 persona dhe një fron në qendër…

B.K./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ben: 07/08/2022 08:58

  Se paska vrare ose fut ne burg kete ai princi vrases,mbreti i ardhshem Mohammed bin Salman?Keto jane rrace e poshter.

  Përgjigju
  • Soni: 07/08/2022 09:40

   Rraca është njerëzore, deshe të thoje llagapi i oligarkëve është i poshtër ndoshta?

 • Aks: 06/08/2022 19:40

  Mbeturinat njerezore si ju jane kaq materialiste dhe magjepsen aq sa te mendojne per shtepine.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Frazat që nuk duhet t'ia thoni kurrë partnerit tuaj

Frazat që nuk duhet t'ia thoni kurrë partnerit tuaj