FOTO/ Dy të vdekur dhe një të zhdukur, çfarë la pas cikloni në Greqi

Foto nga dëmet e shkaktuara nga cikloni në Greqi

Një ciklon përfshiu tre ishujt Kefalonia, Ithaca dhe Zakynthos të Greqisë.

Mediat e shtetit fqinj kanë publikuar fotot pas ciklonit, i cili shkaktoi dy viktima, njëri prej tyre një 63 vjeçar shqiptar, një të zhdukur dhe dëme të shumta materiale.

Në fotot e publikuara shihen pemë të rrëzuara, varreza të dëmtuara, shtëpi të dëmtuara dhe rrugë të mbyllura.

 

 

 

 

 

/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se partitë politike do ta respektojnë kuotën gjinore; 30% gra në listat fituese të kandidatëve për deputetë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Bisedimet Athinë-Ankara, reagimi i parë nga Turqia: Ishte shumë pozitiv, duhet të flasim për çështjet që na kanë ndarë prej vitesh