FOTO/ I qetë dhe i buzëqeshur, Mbreti Charles shfaqet në publik për herë të parë që nga diagnostifikimi me kancer

FOTO/ I qetë dhe i buzëqeshur, Mbreti Charles shfaqet në publik për herë të parë që nga diagnostifikimi me kancer

Mbreti Charles dhe Camilla 

Mbreti Charles është shfaqur për herë të parë në publik që kur Pallati Buckingham njoftoi se është diagnostifikuar me kancer. Së bashku me mbretëreshën Camilla është parë në kishën në Sandringham.

Charles përshëndeti me dorë njerëzit teksa ecte jashtë kishës së Shën Marisë Magdalena me gruan e tij. Rreth 100 dashamirës u mblodhën ndërsa Mbreti hyri në kishë. Ai dukej në formë, i buzëqeshur dhe i qetë.

Tashmë është tërhequr nga të gjitha detyrat publike ndërsa po trajtohet për kancer, me anëtarët e familjes mbretërore – përfshirë Mbretëreshën Camilla dhe Princin e Uellsit – duke marrë detyrat e tij për disa ngjarje.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane

Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane