FOTO/ I shpëtoi dy vajzat, babai gjen zjarrfikësin hero të Tiranës dhe shkon ta falënderoje bashkë me vogëlushet

FOTO/ I shpëtoi dy vajzat, babai gjen zjarrfikësin hero të Tiranës dhe shkon ta falënderoje bashkë me vogëlushet

Zjarrfikësi Zeni Lamuça dhe 2 vajzat

Një moment emocionues ka qenë ai në Drejtorinë e zjarrfikësve në Tiranë ditën e djeshme. Zjarrfikësit, Zeni Lamuça, heroi që shpëtoi dy vajzat e vogla në pallatin që mori flakë në “Astir” pak ditë më parë, u vizitua nga vogëlushet që shpëtoi dhe babi i tyre.

Vetë Lamuçës ju desh të ngjitej dy herë në katin e shtatë me shkallët e zjarrfikëses për të shpëtuar dy vajzat e vogla të familjes Nanaj. Ato ishin bllokuar nga tymi dhe në pamundësi për të dalë nga shkallët e brendshme, u evakuuan me zjarrfikëse.

“Ky është zjarrfikësi Zeni Lamuca, heroi i gocave të mia”, shkruan Nanaj, pasi ka gjetur efektivin e Shërbimit Zjarrfikës dhe ka shkuar bashkë me dy vogëlushet ta falënderonin për ndihmën.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Cubi: 25/06/2022 17:36

  Eh te kishim me shu te till. Tamam hero. Hallall dhe suksese ne pun dhe familje

  Përgjigju
 • Muco: 25/06/2022 14:30

  Me ne fund nje lajm qe te ngrohe shpirtin.

  Përgjigju
 • Koli: 25/06/2022 13:22

  Epo, ka njerëz të mir plot Shqipëria. Të lumt o njeri i mir, ke shpëtuar dy enjgjëj.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Vizita e Presidentit Begaj në Kosovë, si i vlerësoni mesazhet dhe takimet që zhvilloi?×

Lajmi i fundit

Salianji ‘kërcënon’ Ramën: Kemi fituar mbështetjen e popullit, tani sheshet do shpërthejnë nga zemërimi

Salianji ‘kërcënon’ Ramën: Kemi fituar mbështetjen e popullit, tani sheshet do shpërthejnë nga zemërimi