VIDEO+FOTO/ Ja ku do ndërtojë NATO bazën e parë ajrore në Shqipëri

VIDEO+FOTO/ Ja ku do ndërtojë NATO bazën e parë ajrore në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama njoftoi hapjen e bazës së parë ajrore në Shqipëri. Rama tha se baza e parë do të ndërtohet në Kuçovë, aty ku aktualisht ndodhet një bazë e vjetër ajrore. Baza ajrore e Kuçovës është hapur në 15 maj 1955.

Shqiptarja.com” sjell foto nga kjo bazë ajrore ku NATO pritet të zhvillojë një investim, ku vetëm fillimisht pritet të investohen 50 milionë euro. Punimet pritet të nisin brenda vitit.  

 


Lajmi kryesor:

Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do të ndërtojë bazë ajrore në Kuçovë


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

3 të vrarë dhe 7 të plagosur në Kherson

3 të vrarë dhe 7 të plagosur në Kherson