Foto/ Kush është efektivja e forcave 'Shqiponja', u plagos  gjatë ekzekutimit të Pjerin Xhuvanit

Foto/ Kush është efektivja e forcave 'Shqiponja', u plagos  gjatë ekzekutimit të Pjerin Xhuvanit

1619010935_XHENSILASOTO.jpg

Efektivja e 'Shqiponjave' e cila mbeti e plagosur në ekzekutimin e Pjerin Xhuvanit është Xhensila Sota. Ajo ishte efektivja e parë që shkoi në vendin e ngjarjes pas të shtënave me armë. Ajo u qëllua me një plumb nga të shtënat me armë në momentin që ka shkuar në  vendin e ngjarjes në lagjen ‘5 Maji’ në Elbasan ku u vra Pjerin Xhuvani.


Lajmi kryesor:

Shoqëruesi i Gazment Bardhit vret eksponentin e PS në Elbasan, Pjerin Xhuvani! Doli nga furgoni i PD-së me pistoleta dhe e qëlloi! Dëshmia e autorit: U vetëmbrojta, po blinin vota


  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen