FOTO/ Mbanin marijuanë dhe kokainë, arrestohen dy shqiptarë në Greqi! Policia sekuestron mbi 9000 euro

FOTO/ Mbanin marijuanë dhe kokainë, arrestohen dy shqiptarë në Greqi! Policia sekuestron mbi 9000 euro

Foto nga sendet e sekuestruara

Dy persona të moshës 21-vjeçare me origjinë shqiptare kanë rënë në prangat e policisë në Irakleo të Kretës, pasi janë kapur me drogë.

Edhe pse jetonin bashkë me prindërit, ata mësohet se kishin marrë me qira një tjetër apartament ku magazinonin drogën.

Fillimisht është kapur në rrugë një prej të rinjve dhe më pas është arrestuar edhe tjetri, raportojnë mediat greke.

Policia greke i’u sekuestroi atyre 3 kg 171 gram marijuanë, 104 gram kokainë, 9300 euro, dy peshore dhe 1 motor qe shërbente për shpërndarjen e drogës.

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Berat/ Pasi u konfliktuan me 22-vjeçarin i dogjën orendi në ballkonin e banesës së tij, arrestohen 2 vëllezërit

Berat/ Pasi u konfliktuan me 22-vjeçarin i dogjën orendi në ballkonin e banesës së tij, arrestohen 2 vëllezërit