Foto nga mitingu 'madhështor' i PD në Elbasan, pas vrasjes nga grupi i armatosur! Mbështetësit e PD refuzojnë dhunën, braktisin Bashën në takimin përmbyllës

Foto nga mitingu i Lulzim Bashës në Elbasan

Ngjarja në Elbasan shënoi njollosjen me gjak të fushatës zgjedhore nga grupi i armatosur i PD, i vetëshpallur për 'mbrojtjen' e votës, që i mori jetën mjekut Pjerin Xhuvani. Kjo ngjarje skandaloze duket se ka dhënë efektet te mbështetësit e PD, të cilët përveçse janë ndjerë të intimiduar kanë kundërshtuar këtë mënyrë dhune të PD-së për të marrë pushtetin.

Lulizm Basha gjatë takimit përmbyllës në Elbasan, dy ditë pas ngjarjes së rëndë, është braktisur nga mbështetësit e tij. Në një foto nga lartë duken një numër i vogël i mbështetësve të PD që janë mbledhur në Elbasan për Lulzim Bashën.

Mitingu përmbyllës i Lulzim Bashës në Elbasan


Lajmi kryesor:

Aty ku grupi i armatosur i PD vrau Pjerin Xhuvanin, Basha nga Elbasani: Ne do të sjellim paqen dhe sigurinë pas 25 prillit! Askush nuk do t'ua vjedhë më votat


I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Kush mendoni se duhet ta drejtojë Partinë Demokratike pas 13 qershorit?

Komento

Komente

 • Ren: 24/04/2021 18:36

  Cfare prisni nga djali sali berishes keshtu e duan pushtetin me dhune e gjak sepse nuk njohin paqe kta dhe e din humbjen prandaj i bejne kto marrezira

  Përgjigju
 • Ben: 23/04/2021 20:56

  Elbasini i ka bere mutin Lulit Gazit& CO.

  Përgjigju
 • Viron: 23/04/2021 20:02

  Po pra, i numerova dhe 10 persona me dolen edhe mua. Kurse ne mitingun e Rames me dolen 950 mije nga databaza.

  Përgjigju
 • Free: 23/04/2021 18:27

  PD parti me vrasje, si ne rradhet e tyre apo servile qe sduheshin me deri tek njerez te thjeshte. Jeni kelyshat e serbit dhe njehesoheni vetem me dhune. Ksaj here populli do ju ndedhkoje per cdo akt dhune.

  Përgjigju
 • igli: 23/04/2021 18:04

  Nuk te do asnje o pler,largohu nga Elbasani!!!VRASES

  Përgjigju
 • Tirona: 23/04/2021 18:03

  Mvje keq sinqerisht qê ne poplli kena përfundu duke majt "liderër"dhe partitë mbi supet tona.Rrespekte pafundësisht për ata demokratë që e lan vetëm kte vemje. Dilni votoni,ndëshkoni ose vlersoni atë që ju menoni se ësht me e mira për ju e për shqiprin . Vetêm mos Harroni o njerëz Partia Drreqit na ka bo gjomën kto 30 si në qeveri si në opozitë. Që të dali bari i mirë i duhet vu flaka i her ksaj kullote. Zoti ju rujt e ju dhontë men , zemër e forc mos me ra pre e provikimeve te partis drreqit ene thirrjeve paramilitare te Hale Mziut.

  Përgjigju
 • Nnnmc: 23/04/2021 17:47

  Jdjdjdnsn enejrnend fjenfenf fmjfj

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Basha, mes përrallës dhe historisë?!