FOTO/ ‘Njerëz  të shtrirë nëpër rrugë, disa të vdekur nga mbi doza’, pamje të frikshme nga qyteti amerikan që legalizoi drogat e forta

FOTO/ ‘Njerëz  të shtrirë nëpër rrugë, disa të vdekur nga mbi doza’, pamje të frikshme nga qyteti amerikan që legalizoi drogat e forta

Pamje nga Portland, SHBA

Rrugët e qytetit amerikan, Portland, kanë një pamje të frikshme, të mbushura me njerëz të shtrirë në tokë e disa prej tyre pa jetë për shkak të mbi dozës së drogës.

Qyteti ka pamjen e një 'tregu të hapur' për të gjithë personat e varur, pasi Zyrtarët Shtetërorë vendosën të legalizonin drogat e forta, gjë ka sjellë rritjen e numrit të vdekjeve në 41%.

Policët në Portland thonë se rrugët janë plot me njerëz të varur nga droga dhe të pastrehë që blejnë dhe shesin hapur drogë. Sipas tyre, shenjat e varësisë nga droga po rriten në të gjithë vendin, ditë pas dite.

Fotot tregojnë situatën e dëshpëruar në qytetin liberal të SHBA-së.

 

 

 

 

S.C/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Une: 19/06/2022 08:39

  Varesia ndaj heroines te vret brenda dy-tre vjetesh. Varesia ndaj duhanit te vret brenda 20-30 vjetesh. Varesia ndaj parase (deshira per te akumuluar te mira materiale pa fund) nuk te vret, por te shtyn te vrasesh te tjeret. Cila nga keto varesi jane me te rrezikshme per shoqerine?

  Përgjigju
  • adi: 19/06/2022 17:37

   vartesia ndaj mendimit dhe ndaj rregullave absurde te njerzve eshte me e frikshme se keto qe the

 • Giu: 18/06/2022 19:31

  Rrofte kapitalizmi kete duam ne.

  Përgjigju
 • Tralala zura nje gale: 18/06/2022 18:51

  Ta marre vesh edhe kryedrogaxhiu yne kryeminister qe kerkon legalizimin e kanabisit gjoja per qellime mjekesore.

  Përgjigju
  • Ai: 19/06/2022 08:40

   Ktu folet për droga të forta, kanabis nuk ësht e till

 • Maltus: 17/06/2022 19:18

  Po zbatophet me korrektesi teoria e maltusit duhet krasitur popullsia me cdo mjet dhe menyre

  Përgjigju
 • elion: 17/06/2022 17:03

  Ptandaj nuk ika ne Amerike une, shiko si vujane .

  Përgjigju
 • Agjenti: 17/06/2022 14:21

  Me mire se pastrohet shoqeria nga fara keqe

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Rrëshen, vritet Martin Bardhi

Rrëshen, vritet Martin Bardhi