FOTO/ Siguroi mjetet për autorët që kryen atentatin ndaj lokalit të Fatjon Muratit në Don Bosko, ky është 28 vjeçari i arrestuar në 2022 për municion luftarak

FOTO/ Siguroi mjetet për autorët që kryen atentatin ndaj lokalit të Fatjon Muratit në Don Bosko, ky është 28 vjeçari i arrestuar në 2022 për municion luftarak

1686147690_nikollsherrniku.jpg

Ky është 28 vjeçari Nikoll Sherrniku, i riu që dyshohet se ka siguruar mjetet dhe targat personat të cilët kryen atentatin ndaj lokalit të Fatjon Muratit në Don Bosko ku mbeti e vdekur punonjësja 58 vjeçare Mimoza Paja dhe u plagosën disa klientë.

I riu është i arrestuar që prej gushtit të vitit të kaluar pasi u kap teksa qarkullonte me municion luftarak dhe makinë të blinduar.


Lajmi kryesor:

Atentati në Don Bosko, 'arrest me burg’ për 'ushtarin' e Ervis Martinajt që siguroi materialet për autorët që sulmuan lokalin e Fatjon Muratit (EMRI)


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Rusia shton trysninë ndaj NATO-s në përmbyllje të takimit të aleancës në SHBA

Rusia shton trysninë ndaj NATO-s në përmbyllje të takimit të aleancës në SHBA