FOTO/ 'Ylberi fantazmë', fenomeni që mrekulloi banorët në Angli

FOTO/ 'Ylberi fantazmë', fenomeni që mrekulloi banorët në Angli

Një fenomen i motit i njohur si hark mjegulle, mrekulloi qytetarët në Bregun Lindor të Anglisë gjatë fundjavës, pasi u krijuan kushtet perfekte për të krijuar efektin e ylberit pa ngjyrë, i quajtur edhe 'ylberi fantazmë'.

"Të shtunën, reja e ulët dhe mjegulla u holluan përgjatë pjesëve të bregdetit tonë, duke lejuar diellin të depërtonte. Kjo krijoi kushte ideale për harqet e mjegullës", shpjegoi meteorologu Dan Holley.  

Fotot e fenomenit u shpërndanë me shpejtësi në rrjet, ndërsa qytetarët patën mundësi ta shihnin atë në brigjet e Norfolk, Suffolk dhe Essex.

Foto të fenomenit

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Dita e Rinisë në Kukësin e prekur nga emigrimi masiv, Demalija: Të rinjtë nuk e shohin të ardhmen në Kukës

Dita e Rinisë në Kukësin e prekur nga emigrimi masiv, Demalija: Të rinjtë nuk e shohin të ardhmen në Kukës