FOTO-Ekskluzive/ Në kërkim edhe vëllai i krahut të djathtë të Muratajt për grabitjen në Rinas

1555952387_1555949465eldicalaa.jpg

REPORT TV siguron foton ekskluzive të Eldi Çalës i cili është në kërkim nga policia për grabitjen në aeroportin e Rinasit. Në servisin e tij dyshohet se u modifikua furgoni i grabitjes me mbishkrimin "Hetimi Tatimor". Ky i fundit sipas burimeve për Report Tv u shoqërua dje në polici, dhe pasi është marrë në pyetje është lënë i lirë.

E ndërsa sot Report Tv ka siguruar foton ekskluzive të tij, gazetari Aldo Kozarja raporton se ai është në kërkim. Mbetet mister fakti pse u lirua pas shoqërimit dhe sot është shpallur sërish në kërkim. Eldi Çala është vëllai i Klement Çalës, person në kërkim dhe i dyshuar të ketë qenë krahu i djathtë i Admir Muratajt. Të dy së bashku, ata janë autorë të disa grabitjeve të mëparshme në Greqi dhe në Shqipëri


Lajmi kryesor:

Ish-imami i arrestuar për terrorizëm nga amerikanët në Afganistan, një nga grabitësit e eurove në Rinas (Detajet+FOTO)


d.ba./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet t'i përgjigjen shqiptarët thirrjes së Ilir Metës për protestë më 2 mars?