FOTOLAJM/ Durrësi mirëpret festat e fundvitit, zbukurohet në mënyrë spektakolare

FOTOLAJM/ Durrësi mirëpret festat e fundvitit, zbukurohet në mënyrë spektakolare

Atmosfera e festave të fundvitit tashmë është prezente në çdo familje shqiptare.

I përforcuar nga një sërë suksesesh të korrura nga Kombëtarja Shqiptare e Futbollit, entuziasmi i festave të fundvitit është edhe më i madh këtë vit, duke u bërë kështu një “shteg” shpëtimi nga ngjarjet e shumta që kanë pushtuar vendin tonë si kaosi politik në Kuvend, konflikti i acaruar Kosovë-Serbi, por edhe lajmet nga bota si lufta në Gaza.

Ndër qytetet me sheshin më të ormisur në vendin tone, është Durrësi, me sheshin “Liria’.

Sheshi dhe godinat rreth saj janë zbukuruar me drita në çdo cep, duke e bërë të shndërrisë në mënyrë magjike.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Ani: 10/12/2023 05:15

    Bukur por i shkrete sikur duket, sikur ska aq bukuri kur mungon gjalleria e njerezve

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Toni Kroos ka konfirmuar rikthimin në kombëtaren e Gjermanisë

Toni Kroos ka konfirmuar rikthimin në kombëtaren e Gjermanisë