FOTOLAJM/ Dy rrugët më të populluara të Tiranës, tashmë të pajisura me ndriçim LED

'Myslym Shyri' dhe 'Abdyl Frashëri', dy rrugët më të populluara në kryeqytet, tashmë janë pajisur me ndriçim LED. Kjo është bërë e mundur nga bashkia e cila ndërkohë synon që në të ardhmen të shtohen rrugët që pajisen me një ndriçim të tillë.

Dritat LED, përveçse kursejnë energji elektrike deri në 65 për qind, edhe rinovojnë sistemin ekzistues, kjo teknologji ka kosto të lirë në mirëmbajtje dhe rrit cilësinë e ndriçimit. Teknologjia LED garanton qëndrueshmërinë dhe jetëgjatësinë e llambave, disa herë më tepër krahasuar me jetëgjatësinë e llambave aktuale.

Ne.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Aksidentet përgjakin rrugët, 73 ngjarje me 15 viktima në 13 ditë. A ka ardhur koha e hartimit të një strategjie nga specialistët për reduktimin e numrit të aksidenteve?

Komento

Komente

 • Bukur shumë: 18/07/2020 14:25

  Hajt se ja gjen vegjen Erion ksaj pune. Mbajeni mend kur të hapin pas ca muajsh tender per të blerë poça LED, dhe vlera e tyre ka për të qënë mbi 450 eur për poç... i qajnë rilindasit këto punë, ske çti thuash

  Përgjigju
 • Më shumë: 18/07/2020 14:04

  O Lali,ndriço edhe te.Frosina Plaku..e Fr.Shiroka..K.Lushnjes,te 21 dhjetori

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Zbulohen marrëdhëniet perverse të kupolës së PD-së me “oligarkët”: Ditën i sulmojnë, natën bëjnë superafera