VIDEOLAJM/ Jahti 500 milionë dollarësh i miliarderit rus shfaqet në Sarandë

SARANDË- Jahti i Miliarderit rus Andrey Igorevich Melnichenko shfaqet në brigjet e Sarandës.

Edhe pse koha nuk ka premtuar, moti shfaqet i vrenjtur, mesa duket miliarderi rus duket se po shijon bukuritë e brigjeve shqiptare.

Report Tv sjell foto dhe video të jahtit që kushton 500 milionë dollarë. Kjo është nuk hera e parë ky jaht kalon në brigjet e Sarandës, më konkretisht është hera e tretë.

Jahti i Miliarderit rus Andrey Igorevich Melnichenko

Jahti është ndërtuar në afërsi të Hamburgut në Gjermani, dhe është jahti më i gjatë në botë, 143 metër dhe kalon lartësinë 91 metër të Statujës së Lirisë, dhe peshon 12.600 ton. Brenda tij ka pishinë dhe pistë për uljen e avionëve të vegjël. Kujtojmë që më datë 28 korrik Melnichenko ankoroi të njëjtin jaht në të njëjtin vend në bregdetin shqiptar.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Platforma 'Deputeti që duam' dhe votim nga anëtarësia, a e mbështesni mënyrën si partitë po zgjedhin kandidatët e 25 prillit?

Komento

Komente

 • Ermal Dhoska: 25/09/2020 21:54

  O allvanos vine se shkarkojne mutin e jahtit dhe marin naften pa akcize dhe pa taksa te tjera nuk vine per te pare Saranden e pjerdhur

  Përgjigju
 • Mirditor: 25/09/2020 15:26

  Për interesa personale ka ardh, e jo për bukurit e natyres.

  Përgjigju
  • Staplerfahrer: 25/09/2020 21:25

   Tamon personale, do shkarkoj vaskat e haleve se ne venet tjera do paguaj per derdhjen e haleve

 • beni: 25/09/2020 14:17

  nuk ka ardhe per bukurite e sartandes, ka ardhe me marre nafte pa taks e me cmim te lire o reporti

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Denoncimet e PD-së për inceneratorët, Murrizi: Janë ngritje pazari për gjobë