Ankorohet në Sarandë jahti superluksoz i miliarderit rus, vlera 500 mln $, më i lartë se Statuja e Lirisë/VIDEO+FOTO

Jahti më i madh në botë ka zbarkuar paraditen e kësaj të shtune në gjirin e Sarandës.

Lajmin e ka ndarë në Instagram edhe kryeministri Edi Rama, ku mes të tjerash shkruan se pak vite më parë, diçka e tillë as nuk imagjinohej. Report Tv ka siguruar pamjet ku duket jahti gjigant i ankoruar në bredgetin e Sarandës.

Jahti “Sailing jaht A”, është nën pronësinë e miliarderit rus, Andrey Igorevich Melnichenko, me vlerë 500 milionë dollarë.

Jahti superluksoz është ndërtuar në afërsi të Hamburgut në Gjermani, dhe është jahti më i gjatë në botë, 143 metër dhe kalon lartësinë 91 metër të Statujës së Lirisë. 

Jahti peshon 12.600 ton, dhe brenda tij ka pishinë dhe pistë për uljen e avionëve të vegjël.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Abdyli: 29/07/2018 01:22

  Hej ju komentues Mos I thoni njeriut se eshte SEKRET SHTETEROR miljarderi rus ka ardhur per te takuar ramen per problemin e kullave kur te shembet teatri dhe do jete sponcori kryesor I kullave pas fallimentimit te biznesit te kanabisit dhe kokaines qe u kap ne durres ketu fal punen e mire te dishes Tahiri - Xhafaj

  Përgjigju
 • edi: 29/07/2018 00:00

  Jahte te tille bredhin verdalle neper bote pasi pronaret e tyre nuk rezultojne si rezident ne asnje vend te botes ,per tju shmangur taksave dhe nuk qëndrojnë me shume se dy dite ne te njëjtin vend

  Përgjigju
 • CaBone: 28/07/2018 18:40

  Aman ore cpaskemi qen ne shqiptaret per ti ven epitete gjerave? Ore duhet te na behet qefi qe ne qe shohim nje llaj te till neve injoranteve te thjesht, se un se di as ke ka taku, as ke ka p****u dhe as kujt do ja p****j. Me behet qefi qe ne vendin tim vjen dikush i ati klasi... pastaj kto i parkasin analizes se leshit marikes ti gjejn. Respekte plako

  Përgjigju
 • Petrefi: 28/07/2018 18:31

  zo Ilo o debil ska nevoje ai te pije uiski ne Sarande apo per shqiptare se i ka ruset rresht ai ka ardhur te shohe vendin te ngreje ndonje baze ushtarake dhe ti thote Europes dhe SHBA: Hypni ketu dhe shikoni Stambollin.

  Përgjigju
 • Mili: 28/07/2018 15:40

  Finlmente

  Përgjigju
 • Tata: 28/07/2018 15:29

  O komentues ilo me fal se ste njoh por nuk pajtohem me shkrimin tend kurre .kerko falje ose gjej vendin .

  Përgjigju
 • elona: 28/07/2018 15:26

  ka ardh me taku LSI edhe PD me dhon noj valixhe per grusht shteti hahahhaja nje grusht m**i

  Përgjigju
 • Proka: 28/07/2018 15:12

  Po edhe ky vodhi miliarda ne shpine te popullit Ruse. Per nga numri Rusia ka me shume miliardere ne bote, persona qe kane lidhjet direkte ne burimet e resurseve e qe u pasuruan duke trajtuar popullin si delet.

  Përgjigju
 • Ilo: 28/07/2018 14:47

  Ja u ankorua piu nja dy uiski ,palloi noj shqiptare ,e c'perfitim ka turizmi

  Përgjigju
  • Motra e Ilo: 28/07/2018 18:18

   Erdhi takoi mua...te tjerat nuk i tregoj se cfar bëm

 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Thirrje për pauzë në zhvillimin e inteligjencës artificiale

Thirrje për pauzë në zhvillimin e inteligjencës artificiale