FOTO-LAJM/ Ndërroi jetë si pasojë e COVID, vendi i Bashkim Finos në fletën e votimit bosh! Nuk zëvendësohet

FOTO-LAJM/ Ndërroi jetë si pasojë e COVID, vendi i Bashkim Finos në fletën e votimit bosh! Nuk zëvendësohet

Fleta e votimit në qarkun e Fierit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar ditën e sotme fletët e votimit në 12 qarqet e vendit. Ajo që vihet re në fletën e votimit të qarkut të Fierit, në listën e kandidatëve të PS-së, emri i ish-deputetit Bashkim Fino është bosh, por vendi i tij nuk është  zëvendësuar. Ai është bosh.

Bashkim Fino ndërroi jetën dy ditë më parë pas një beteje të vështirë me COVID-in. 29 marsi u shpall ditë zie, ku flamujt e të gjitha institucioneve publike dhe shtetërore u ulën në gjysmë shtizë. Në nderim të tij, si në të paktat raste politika u bë një, pa qëndrime majtas apo djathtas, ku u anuluan të gjitha aktivitetet në kuadër të fushatës elektorale.  


Lajmi kryesor:

Zyrtare/ Miratohet fleta e votimit me emra për zgjedhjet e 25 prillit! PD dhe PS të pakënaqur, do e ankimojnë


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

Sunny Hill Festival, cilët janë 7 artistët e njohur që iu janë bashkuar deri tani festivalit të Tiranës

Sunny Hill Festival, cilët janë 7 artistët e njohur që iu janë bashkuar deri tani festivalit të Tiranës