Skenare dhune në protestë nesër? Berisha: Mos provokoni protestuesit! Kryeministria 'merr masa', heq Kërpudhën e artistit gjerman

TIRANË- Protesta e së enjtes e thirrur nga Sali Berisha, do të nisë nga selia blu ndërsa do të marshohet drejt kryeministrisë. Aty do të mbahen fjalime, që do të përmbyllen me fjalën e Sali Berishës.

Ditën e sotme në një dalje për mediat, Ish kryeministri ka akuzuar Edi Ramën se ka abuzuar me paratë e qytetarëve e për këtë arsye duhet të mendojë dorëheqjen. Berisha paralajmëroi uniformat blu që të mos provokojnë protestuesit nesër.

"Paralajmëroj të gjithë llojet e policive, se cdo presion, cdo qëndrim, cdo përpjekje për të intimiduar, për të dhunuar, për të penguar, popullin opozitar, do të regjistrohet dhe do të marrë ndëshkim personal të merituar ligjor. Paralajmëroj të mos provokojnë protestuesit. Është e vërtetë që vapa dhe temperaturat janë të larta, por më të larta janë temperaturat e brendshme të njerëzve, që vijnë të protestojnë ndaj këtij regjimi. Nesër pra është një ditë e madhe. Nesër është një ditë frymëzimi, një ditë beteje të vërtetë. Opozita zbret në shesh. Edi Rama është i ftuar të mendojë dorëheqjen e tij sa më parë”, tha Berisha.

Në krah të Berishës u shfaq edhe Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Brahimllari, i cili tha se protestës së Berishës do t’i bashkohet për shkak të rritjes së çmimeve.

Një ditë para protestës, Kryeministria ka marrë masa. Ashtu si kurse në çdo protestë e zhvilluar, edhe kësaj here është bërë zhvendosja e kërpudhës, një vepër dhuratë nga autori Carsten Höller, dhuruar kryeministrisë gjatë vizitës së tij në Tiranë. 

B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 07/07/2022 01:19

  Cfare po gatuan Sala qe i kerkon policise /te mos provokoje/ protestuesit?

  Përgjigju
 • T,yt Topi Alban: 06/07/2022 17:43

  O Alban o taleban kush ka haritja ? Krimineli hajdut që shkatroi çdo fabrik e që dogji Shqiprin. Bëri piramidat bëri gërdecin vrau njerzit në bulevard. Amerika të bën kot non grata o Alban kastraveci. Po ça haritjesh ka salhe bajga apo ka haritje që vodhi klubin partizani ? PO QË BËRI SY PESHKAQENIN MILJARDER ME GJAKUN E FMIVE E GRAVE NË GËRDEC. O Zot çfar jerëz kafsh mban kjo tok njerëz si Albanistan komplet hajvan. Edi Rama të paktën ska vra njeri o debili ler.O Zot çfar mban kjo kore toke.

  Përgjigju
 • Alban: 06/07/2022 15:24

  Ky eshte kryeministri me i paafte qe ky vend ka pasur. E meriton nje ikje te padenje. Saliu ka arritjet e te metat. Po ky nuk ka asnji arritje po vec deshtime. Ky popull ka provu vrasje e varferi e shkaterrim e arrogance me te. Edi Rama duhet te shkoje per riedukim.

  Përgjigju
  • Niku: 06/07/2022 18:05

   Do me thuash nje arritje te saliut? E di do me thuash naton por merita eshte e amerikes qe te futi jo e saliut,,te gjitha i ka deshtime ....

 • sifi: 06/07/2022 14:50

  Ke 31 vjet ne politike dhe nuk fitove nje here .Perjashto 1982 ku vota per PD ishte plebishitare ,per te shporrur diktaturen.Vet e sulmove demokracine duke vjedhur votat dhe me ndihmen e jalit te trojes ne te najten ,pra LSI fitive dhe ne 2005 dhe ne 2009 kur shklyet kutite me vota .Sot kerkon pushtet me dhune ,se e din qe shumica e shqiptareve nuk te besojne dhe nuk te japin voten.Protesto se e ke per detyre si opozitar por po perdire dhune dhe police do te pergjigjet me ligj .Ke mbaru Sali qe ne 2013

  Përgjigju
 • Begu: 06/07/2022 14:44

  Salihu mendon gjithmone si mund ta demtoje Shqiperine dhe shqiptaret!Si te sajon skenarine e keqberejes?!Ashtu si gjithmone edhe per neser Salihu mendohet te krijon mesazh genejeshtrues si dikur, Na varne ate "me cadra e lapsa pistlete dhe thika me helem", per te arsyetuar dhunen qe do eksponoje diten e neserme ne mbremje.

  Përgjigju
 • Anonim: 06/07/2022 12:47

  SALI KOPILI ME MEN SHQIPTARE E BAB SERB KU VIN NGA FAMILJE QE VRAU PRIFTIN E KA TE RRENJOSUR NE GJAK , NUK ESHT HERA E PAR QE KY MOSTER OSE KY DJALL PA BRIRA TE MOS BEJ RAPREZALJE KU KRAH KA PLEHREN DHE FUNDERRINE SALI LUSHEN BURRIN KURV ME TE BIRIN STRECIN DHE MYFTAR LUMNESHIN ,BEN GABIM HAKLAJT KUR SE VRAN MYFTARIN NE TROPOJ SE ISHIN LAR HALET, ME KETA I BEN SALI VICIDOLI QE ISHALLA VENT ZOTI DOR.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

E dinit? Pse dritaret e avionit janë aq të vogla?

E dinit? Pse dritaret e avionit janë aq të vogla?