Fotolajm/ Vigjilje Krishtlindjesh, Manastirliu: Mjekët e infermierët në krye të detyrës! Forca skuadrës së palodhur të spitalit COVID4

Fotolajm/ Vigjilje Krishtlindjesh, Manastirliu: Mjekët e infermierët në krye të detyrës! Forca skuadrës së palodhur të spitalit COVID4

Pavarësisht se jemi në vigjilje të Krishtlindjeve, mjekët dhe infermierët janë në krye të detyrës si në përballimin e betejës së COVID ashtu dhe të sëmundjeve të tjera.

Ministrja Ogerta Manastirliu ka publikuar në faqen e saj në Facebook, një foto të mjekëve në spitalin COVID 4.

"Edhe në këtë vigjilie Krishtlindje, si çdo ditë, mjekët dhe infermierët janë në krye të detyrës, në përballje me armikun e padukshëm. Forca skuadrës së palodhur të spitalit COVID4" - shkruan Manastirliu.

Spitali COVID 4 ndodhet në aksin Tiranë- Durrës ku kapacitetet spitalore janë shtuar me 100 shtretër duke vënë në dispozicion edhe strukturën e dedikuar COVID 4 për trajtimin e pacientëve. COVID 4 pret pacientët e përmirësuar pas trajtimit në 3 spitalet COVID. z.tosku

 


Lajmi kryesor:

Politika mesazhe urimi për Krishtlindje! Meta: Qëndroni në shtëpi! Basha: Vit i vështirë, por pas errësirës vjen drita! Ruçi: Të lëmë mënjanë konfliktet


E.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Kurti të largojë kryetarët shqiptarë nga zyrat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Tregtarët shkelin ligjin për qeset njëpërdorimshe! Shitësit s’i ‘tremb’ gjoba, 500 mijë-1.5 mln lekë deri në heqje license

Tregtarët shkelin ligjin për qeset njëpërdorimshe! Shitësit s’i ‘tremb’ gjoba, 500 mijë-1.5 mln lekë deri në heqje license