FOTOLAJM/Ku mbaron bamirësia dhe ku fillon biznesi i Elvis Naçit?

Elvis Naci ne optiken luksoze te hapur

Elvis Naçi, një nga personat që u bën më shumë publicitet bamirësive që kryen, ka habitur me postimin e tij të fundit në facebook. Ai njofton se ka hapur një optikë luksoze në Tiranë dhe u bën thirrje vëllezërve dhe motrave myslimanë të luten që biznesi të ecë mirë.

"Nëse ecën mirë kam dëshirë të dhurojë një shtëpi për një familje të varfër inshaAllah" shkruan ndër të tjera ai.

Naçi bën thirrje të shpeshta që shqiptarët, biznesmenët të mund të ofrojnë ndihma për të varfrit. Duket se indirekt këto ndihma po ndihmojnë të lulëzojnë edhe bizneset e tij.

Postimi në facebook i Elvis Naçit

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të frekuentojnë auditorët duke rrezikuar shëndetin e të tjerëve?

Komento

Komente

 • eriin: 03/12/2020 20:56

  hap edhe nje baxho o plak ,prodho bulmet hallall dhe ishalla bo noi lek ti japesh nanjonit shpi ......

  Përgjigju
 • Alb: 03/12/2020 18:04

  Ore popull trim pse smerret njeri me pasurit e politikaneve po ju u ka shplar trut doktrina e saliut me ramen 30 vjet,pse merreni me doktrinen fetare eshte shume hapa para.

  Përgjigju
 • Miopi: 03/12/2020 16:41

  Ka diçka që s'shkon kur një person që menaxhon të ardhura bamirësie bën jetë luksi. Nuk di çfarë jete bën Elvisi që ta gjykoj...

  Përgjigju
 • Futja kot: 03/12/2020 16:24

  TE NIMOFT KRISHTI EDHE KISHA E LACIT

  Përgjigju
  • Malsor: 04/12/2020 09:06

 • Toni: 03/12/2020 14:55

  Titulli është gabim! Duhet të jetë: Ku mbaron biznesi dhe ku fillon bamirësia e Elvis Naçit! Sa për ata trushpëlarë që i urojnë punë të mbarë këtij tipit,kam vetëm një gjë për të thënë:sa të ketë bota naivë pa tru si puna juaj,shushunjat fetare do rrojnë dhe do trashen dhe do e ngrejnë edhe ndonjë gotë(fshehurazi) për shëndetin tuaj(viktimave)!

  Përgjigju
 • Like: 03/12/2020 14:18

  Dhe ne France la plot si keta qe bejne bamiresi por pastaj leket i cojne ne Syrie

  Përgjigju
 • Berti: 03/12/2020 12:55

  Te hecte mbare inshallah biznesi Elvis Naci

  Përgjigju
 • lemi: 03/12/2020 12:13

  KETA EDHE JANE ME ALLAHUN EDHE VISHEN MODERN SI OERENDIMORET EDHE EMRIN JA KLINIKES JA VENDOS MILANO ! SA TE FRUSTRUAR JENI O TALEBANE...KLINIKA AFGANISTAN VENDOSJA, AJO TE SHKON PER SHTAT, O MAHMUD...NDERROJE EDHE EMRIN!!!

  Përgjigju
 • mama: 03/12/2020 12:07

  Zoti te shperblefte dhe ta shtofte bereqtin o Elvis, per inat te plerave

  Përgjigju
 • Noli: 03/12/2020 12:05

  Ajo qe te ben te dyshosh eshte fakti qe thote po eci biznesi do dhuroj shpi , ky vertet mendon qe do fitoj aq shum me shitje syzesh qe te blej shpi per njerzit plus ca i ngelen per vete apo biznesi eshte pretekst per pastrim parash dhe dhurim shtepie mbrapa

  Përgjigju
 • Dangellia: 03/12/2020 10:23

  Sa besimtar. Sa sherbetor i zotit ky me gjith te shoqen....sa dhe emri i dyqanit e ka ven zonja sulltana e ketij heroit te myslimanizmit..,optika elitare.'ku je o ENVER djali ...tu shtypje kokat ketyre qelbesirave hajduteve mashtruseve.... ptuuuu qelbes

  Përgjigju
 • vlora: 03/12/2020 10:06

  Te besh bamiresi me pare me leket e tua dhe pastaj te donatoreve nuk ka asgje te keqe,por te besh bamiresi dhe te hapesh biznes me leke te dhuruesve ky quhet mashtrim.Ne 93 kur firmat piramidale lulezonin ,qeveria heshtete se i vinte mire,prokuroria flinte gjume dhe kur plasi te gjithe thane cna gjeti .Edhe tani te mbledhesh leke ne sy te te gjitheve ,ne media,dhe nje pjese tu nderosh destinacionin eshte e papranushme ose e thene shqip vjedhje.Qeveria hesht se i vjen mire qe i ngrihen ca shtepi por te abuzosh me parate e besimtareve qe kane destinacion bamiresine e ti kthesh per biznes kjo eshte vjedhje.Prokuroria duhet te dergoje experte ,te verifikoje dhe po qe se gjithcka eshte ne regull hallall ja befte zoti ,por fondacion vetem me familjare duke administruar donacione vjen ere

  Përgjigju
 • elvis naci OTR: 03/12/2020 09:52

  Po sa popull injorant mund te jemmi saqe del ky person para 1 M vetave dhe thot lutuni per biznesin tim. Po kaq tallje b*the hapur fare mund te beje deri ne kete pike ka arritur? Hapni syt o njerez tshkret se nuk eshte bamirsi kjo jo. Cdo kush mund te dali te investoj ne nje emision dhe te presi qe te mblidhen leket nga shqiptaret e botes dhe te bej bamirsine ne emer te vet. Boll u moret me kte langaraqin e m*tit se e mbushet me lek nderkoh ai tallet hapur me te gjith. BESONI NE VETVETE DHE JO NE LOLOT APO MASHTRIMET QE I JANE BERE BOTES QE NE VITIN 0

  Përgjigju
 • bec mo: 03/12/2020 09:49

  ik mor plere me emrin e madh qe ke dhe me shqipen e bastarduar qe perdor. "allahu" mbetje otomane. U vrane e u masakruan dhjetra rilindas per gjyhen shqipe, ndersa ti nje hajdut e bastardon.

  Përgjigju
 • Scutari: 03/12/2020 09:41

  Po pse Milano mor jahu??!! Pse nuk i vure ndonje emer psh Anadolli??!! Ketyre sikur nuk iu pelqen perendimi, apo kur eshte puna per reklame dhe para e perqafojne fort!!

  Përgjigju
 • Nuk rri dot pa syze: 03/12/2020 09:02

  Neqoftese vizitat skeletet dhe xhamat e syzeve i ke me lire se optikat e tjera Allahu te ndihmofte o Elvis.

  Përgjigju
 • Bajgat shqipfolese: 03/12/2020 08:53

  Sharlatani shqipfoles i rradhes! Kete here me pretekst Islamin dhe "ndihmen" per te varfrit! Me leket e te tjereve ha berxolla dhe vishet firmato, therrimet jua hedh fukarenjve dhe i shet per bamiresi me B te madhe! Dy katundaret e rradhes, burre e grua! Gjeten perseri kete popull injorant dhe o burra ti rrjepin ca lekure. Sudja me Rrapushin jane martuar dhe jane kthyer perseri

  Përgjigju
  • ola: 03/12/2020 09:51

   ha haaaaaaaaaaa tamam si sudja eshte katandis, ndersa madamen e therrasin edhe neper emisione ne tv. Ahhhhhhhh i ziu fukara...

 • Atli: 03/12/2020 08:29

  Megjithese nuk para e duroj fene si doktrine dhe fetaret si njerez, nuk me duket se ky Elvisi te kete vjedhur ndonje tender , te kete mbjelle ndonje hashash maleve , te kete vrare njeri si politikanet tane apo te kete marre prona publike te shqiptareve me 1 euro si Sandri, Mero , Carlo etj etj ne kembim te shplarjes se trurit ndaj popullit .

  Përgjigju
  • Njoni: 03/12/2020 09:19

   Fiks, dakort me ty.

 • Fukarai: 03/12/2020 08:21

  10 miljon eurot o Elvis Naci te faksha gruan

  Përgjigju
  • Besmir: 19/03/2021 23:46

   Hahahahahahah mos e luj hic se e prish o sa kam qesh

  • vfrcedxws: 03/12/2020 12:03

   o pler

 • Lali eri fenda: 03/12/2020 08:10

  Ca rrac m... jemi ne shqiptaret hapi bisnes jooo ne se ky kshu ky ashtu punon njeriu jo ne ky hajdut ky bastard ej zot na ruajtsh sgjykon njeri keta mbeturinat bashen ramen paloken ballen keta qe slan me gje pa dhkateruar ne kete vend na lan 1 mij vjet mbrapa plerat sthot njeri sa vrasje behen e kam fjalen per atentate dhe sa kan Larguar keta sflet njeri sa njerez jan larguar nga shqiperia sflet njeri kauh do na shpetoj nga keta mbeturina fece te njerzimit ne cdo vend djegin vendin per nje ligj te gabuar ngrihen me muaj te tera protesta franc greqi ita per reitjen nje cent te naftes kurse shqiperi tallbythen mona likje edi i pabesi lul pordha mjer ne duhet te lutemi per keta mbeturina te shoetoj ky vend

  Përgjigju
 • Tekla: 03/12/2020 08:09

  Ne dime cfare ndodh ne pas sjelljeve publike apo televizive te ketij njeriu dhe bashkshortes se tij dhe nuk me duket normale perkundrazi,qe tu kerkojne njerezve tluten per dicka qe e drejton kete njeri drejt pasurimit nderkohe qe misioni i tij eshte dicka tjeter.po nejse shpresoj per Elvisin qe te kete friken ndaj Zotit ne cdo gje qe ben se ai eshte gjykuesi dhe me i drejti .

  Përgjigju
 • anonymous: 03/12/2020 08:09

  Na mbyten Turqit dhe Arabet ik ore bashk me ate ninxhan qe ke aty thyej qafen andej nga vini.ne jemi bijt e Gjergj Kastriotit del ky mjeker cjapi na flet arabisht turqisht

  Përgjigju
 • Syzet: 03/12/2020 08:06

  Po Pra me nji dyqan do bej aq para sa te bej shtepija per te pa' strehet Po leket qe u dhuruan per shtepi ku shkuan? Ky esht nje rast i pastet per pastrim parash...hapni syte kur jepni para per te varferit se nuk i shkojne te varferve

  Përgjigju
 • Kalaja e Rozafes: 03/12/2020 08:03

  Kur zani i grus e myt zanin tan,ik nga ajo shpi se aty ske ma ven ose harrasbythen.

  Përgjigju
 • Booo: 03/12/2020 07:57

  Se kuptoj kete propaganden tuaj si gazet cfare rrezikoni nga elvis naci jam kurioz pse doni te hidhni balt me duket shum njeri i mir dhe i drejt gjer aa ndimon njerez njerzit qe duhen gjykuar jan cetem pushtetaret tan njerez te paskruoullt qe vjedhun dhe te ilacet e spitaleve e slen me gje pa vjedh dhe keta meren me elvisin se ka ber ahum reklam bravo gazeta .ka ndonje gazet shqiperi qe nuk eshte pal dhe i thot gjerat sic jan

  Përgjigju
 • Ladi: 03/12/2020 07:43

  Me gjithe rrespektin qe kam per njerzimin! Po lutjet e nje feje tjeter a do i pranoshe per ket biznezin tend! Se Shqiptaret per Shqiptaret nuk jan te gjithe mysliman! Un prsh do te lutem per biznesin tend "Eee Kisha e Shnandout" ndihmoje dhe ti heci mbare!!

  Përgjigju
 • Amin: 03/12/2020 07:42

  Allahu ta shtofte bereqetin

  Përgjigju
 • Doktori: 03/12/2020 04:11

  Nje pyetje e thjeshte o njerez: I ka marre Elvis Naci ndonje shqiptari te Shqiperise ndonje leke nga Xhepi???

  Përgjigju
  • Taulant: 03/12/2020 07:38

   Ia kane dhene vete per bamiresi ndaj te tjereve, por jo per te shtuar bizneset e tij.

 • Don1: 03/12/2020 02:33

  Sipsas jush duhet te dale te lypi Elvisi qe te jeni te lumtur? Pse mo budallenj cfare shkence do per te hapur nje dyqan modest syzesh? Ah te mjeret ju more matufa

  Përgjigju
  • Sy hapur: 03/12/2020 15:36

   Kaq shumë fitim paska ky lloj biznesi sa për të ndërtuar disa shtëpi... Sidomos 'biznes modest'

  • Nejse: 03/12/2020 14:10

   Problemi eshte nga I vijne te ardhurat ?Ky person ka disa biznese.Cfare te ardhurash kane? Nga eshte burimi?kete nuk e kam te qarte.Mos ndoshta ben ndonje pastrim lekesh?Perdor leket e islamisteve fundamentalist?kete duhet te hetojne

  • Goku: 03/12/2020 08:23

   T hapesh nje dyqan modest qindra mijra euro e nje spital privat miliona euro di gj ti matuf si behen kto leket?

 • Algert Gjojdeshi: 03/12/2020 01:33

  Allahu Te dhent rrisk e inshaAllah Ja Arrrin qellimin e Bamirsis

  Përgjigju
 • Ajgare: 03/12/2020 00:59

  Ua ça gjarpëri e kam thenë dhe e them mafjoz me te madh se ky ne Shqiperi nuk ka...

  Përgjigju
 • Degjo Shkodra: 03/12/2020 00:48

  Nuk i plas trapi njeriu per Elvis Nacin mos ki merak! Pislleku eshte kur perdor ndjenjat fetare te njerezve si leve marketingu per biznesin e vet. Ka shembuj plot te bizneseve ne sherbim te bamiresise. Funksionojne keshtu: - themelohet nje ojf - dhurohen fondet per nisjen e aktivitetit - punesohen ata qe do ta menaxhojne - fitimet nga te ardhurat, pasi jane paguar rrogat dhe shoenzimet shkojne per bamiresi (sipas statutit) Keto qe ben Elvis Naci nuk jane bamiresi, por pisllek!

  Përgjigju
  • Labi: 03/12/2020 07:59

   Po cfar thua mor rrot k mor peder ai te pakten ka ber 2 te mira ne kete vend dhe me ate mereni se ka fituar popullaritet dhe jeni tremb

 • Shkoder: 03/12/2020 00:04

  Me vjen keq pse njerzit e shperdorojne lirine e fjales duke nxjerrur vrere dhe mllef nga zemra e tyre e ndyte ! Urojini zoteris nje rrugetim te mbare ne biznesin e tij e sa ma shum te hapin sepse nga ai qe ka dhe jep prej asaj qe i ka dhuru Zoti vetem mire ka ! Zoteria elvis naci nuk jeton me ndihma nga shqiptaret oer shqiptaret as nuk eshte sakat ! Ka te ardhura nga disa vende te ndryshme siq i ka shpjeguar tek emisioni me adi krasten . Per gjithe ato qe vetem i plas zemra nga zilia dhe mllefi dhe ndytesia qe kajne shikojeni emisonin me adi krasten , elvis naci ka vite qe po punon per kete projekt ! Ju uroj pastrim zemret sa ma shpejt gjith shqiptarve

  Përgjigju
  • TTT: 03/12/2020 08:58

   Nuk u nginjet ju me Sude e Rrapush o injorant popull qe vraponi pas sharlataneve pa u menduar dy here? Merrni e punoni o dembela dhe mos prisni te hani therrimet e mashtruesit Naçi. Naç piramida mijera euro harxhon ne muaj per lekuren dhe komoditetin e vet - tall menderen me ju dhe ju dhuron ndonje barake me leket e tjeterkujt. Nuk do shume mend te kuptosh qe burre e grua jane te dhene pas luksit - tipike e shqipfolsave qe ne emer te plackes vishesln here si façista, here si komunista, behen me katolik se Papa apo me radikal se ISIS. Plehra katundare.

  • Emigrant: 03/12/2020 06:32

   Prit gomar te mbie bar.sa te kete naj injorant,qe e beson po' ba qejf ai tu vjedh ne emer te bamiresise

  • Stela: 03/12/2020 00:34

   Fjalë me vend. Nga ai njeri vetëm miresi ka. Nëse ai ka ndihmon dhe të tjerë. Zoti ja befte mbare dhe e bekofte familjen e tij të mrekullueshme që është për tu marre shembull.

 • goni: 02/12/2020 23:47

  kjo gruaja e vet eshte komplet personazh grotesk. Se kuptoj dot kete njeri hap biznes syzesh pfff me shume duket si kapriço sesa si nisme normale . ky po te doje te hape ndonje biznes fason a ku di une ,tu jape pune 150-200 vetave dhe keshtu ka bere dy here bamiresi pasi puneson dhe fitimin mund ta investoje serisht ne vepra te mira...po dyqan syzesh ....gjera turke thone italianet kur shohin cudira te tilla .....

  Përgjigju
  • O plak: 03/12/2020 00:33

   Big up per kte koment! Ke te drejte

 • Mizerje!: 02/12/2020 23:37

  S’mesoi nga fajdet ky milet!? Hallall i ka kta rob, kokrra mashtrusash

  Përgjigju
 • goni: 02/12/2020 23:11

  jepi vis naci merrju lek robve dhe bli spital e shpija dhe tani dyqan syzesh... vec nje shpi publike ks ngel tani shhashahsh

  Përgjigju
 • Ali: 02/12/2020 23:08

  Edhe ne foto duket se e ka mendjen tek te varfrit. Engjell i vertet

  Përgjigju
 • Tip tap: 02/12/2020 22:51

  I thonë një fjale :Sa më i madh armiku aq më i madh nderi: shumë të pandershëm ju si redaksi, pse nuk vini emrin e pseudo gazetarit që shkruan artikullin? (Se mos është mik me atë tipin e fundjavës ndryshe ky pseudo gazetari). Nëse keni fakte kundër këtij Elvis Nacit pse nuk e denonconi në prokurori që të shpëtoni shqiptarët nga mashtrimi? Shkoni paguni biletën dhe dëgjoni seminaret e Ermal Mamaqirit se aq ju mban truri. Jeni bo redaksi vari kirin, shum të vegjël, bliheni për shum pak.

  Përgjigju
  • Bravo: 03/12/2020 08:03

   Hallall per koment e ke gjet fiks nje hipokrizi eshte bere dhe bollino palaco fare proagand tani skanme vetem zeri i amerikes degjohet

  • Tup tap: 03/12/2020 06:50

   Ik se le nam ti me kete koment, apo tu dogje barku per elvisin . Elvisi jetoj si boss si shum hoxhallar dhe prifterinj. Boni si them un po mos boni si boj un. Sa te ket popull bole keta do lulezoj pa problem. Ik o shok te shofim te kapim na nji pune pa keta e kne ne terezi

 • hasoni: 02/12/2020 22:47

  Po edhe rrin duke prrallisur per kuro e per sure e sunete dhe dyqanin apo 'pisnecin' e ke 'Made In italia'?!!... Po edhe ti, si gjithe te tjeret a ditezi... Vetem sa luan teater e hiqesh... E keshtu je edhe me i keq se ata, qe te pakten nuk shtiren e nuk tarrallaviten duke kenduar mejtepeve...

  Përgjigju
 • Korca: 02/12/2020 22:26

  Ja dhe leket qe dhuruan shqipetaret neper bote. Elvis Naci bashke me familjen e tij po jetojne si pasanike, kurse njerezit e shkrete flejne neper kasolle dhe cadra.

  Përgjigju
 • Arbëri: 02/12/2020 22:18

  Më bën të dushimt...!!!

  Përgjigju
  • Nyc: 03/12/2020 00:46

   Po mire ka si ka hap bisnes,ta gezoj.zoti I dhasht ma shume.Po kush ndihmon me te jep me pa drit e syrit,atij I ndihmon dhe perendia ,ndersa ju te tjeter si bani analiza per keq per Elvis Naçin , nuk keni kurrfar dinjiteti, kam bindjen se dhe zotit I delni kundra.hahaaa. Nuk jam i besimit mysliman, por ai zotri ka punuar shume per shqiptaret,ju thoni MOs puno per vete.po te e cila fe e keni pa ju .ooooidjota te shekullit 21 . ..ju si shkruani ksi gjerash ( I shalla qorroni) dhe Elvisi ju dal një pal syze..×

Lajmi i fundit

John

Skoci/ 16- vjeçari akuzohet për goditje me thikë në stacionin hekurudhor ndaj një të mituri 14- vjeçar