FOTOLAJM/Meta pret në Presidencë dy miq të veçantë, Alvin Berishën me të atin! 12-vjeçari reflekton shëndet e lumturi

FOTOLAJM/Meta pret në Presidencë dy miq të veçantë, Alvin Berishën me të atin! 12-vjeçari reflekton shëndet e lumturi

Alvin Berisha, Ilir Meta dhe Afrim Berisha

Presidenti Ilir Meta ka shpërndarë ditën e sotme dy foto nga një takim që ai i cilëson si miq të veçantë, me 12-vjeçarin Alvin Berisha dhe babanë e tij, Afrimin.

" I lumtur të prisja sot në Presidencë dy miq të veçantë, Alvin Berishën dhe babain e tij, Afrimin", shkruan Meta .

Ajo që vihet re është se Alvini nuk njihet më, ku transformimi i tij në një fëmijë të lumtur dhe të shëndetshëm është më se i dukshëm, duke lënë pas vuajtjet e së shkuarës.

Historia e Alvin Berishën preku zemrat e gjithë shqiptarëve por dhe italianëve, me vuajtjen e tij në kampin sirian ndërsa përpjekjet e të atit për ta rikthyer sërish në Itali, ku jetojnë prej vitesh, ishte në çështje që u ndoq me vëmendje nga mediat.

Alvini u çua në Siri nga e ëma që iu bashkua ISIS-it, e cila mbeti e vrarë gjatë një sulmi dhe djaloshi 6-vjeç në atë kohë u plagos në këmbë duke mbetur i vetëm në një kamp prej 5 vitesh. Pas shpëtimit nga kampi Al Hol, ai iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjikale në këmbë dhe që nga bashkimi i tij me familjen më në fund është duke jetuar fëmijërinë e tij të paqtë dhe të lumtur.

Postimi i Presidentit Meta

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • A ka me turp?: 21/07/2020 16:34

  Hajduti ne seli te Presidences?

  Përgjigju
  • Joel: 21/07/2020 23:56

   I pacipë

 • Sondazhi i ditës:

  FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg