FOTOT/ Dua Lipa shkëlqen në ndarjen e çmimeve Bafta, por mungon ecja në tapetin e kuq me të dashurin e ri

FOTOT/ Dua Lipa shkëlqen në ndarjen e çmimeve Bafta, por mungon ecja në tapetin e kuq me të dashurin e ri

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa ka shkëlqyer në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Bafta në Angli. Por ajo çfarë ka tërhequr vëmendjen në të gjitha mediat rozë pasi nuk kaloi në tapetin e kuq me të dashurin e saj të ri Callum Turner.

Edhe pse çifti i ri janë parë në disa dalje bashkë në javët e fundit ata zgjodhën që të mos parakalonin bashkë në tapetin e kuq.

Megjithatë pavarësisht kësaj Dua Lipa arriti të tërhiqte vëmendjen e saj. Ajo dukej kaq magjepsëse me një fustan të gjatë dhe në ngjyrë të kuqe të shoqëruar me një pelerinë gjysmë të tejdukshme tepër elegante e cila mbulonte vetëm një pjesë të njërit krah.

Ndërkohë që vlen të përmendet që dhe make up i saj shfaqte tiparet e saj në mënyrë perfekte dhe simetrike, ndërsa flokët e lëshuara mbi sup me disa onde të mëdha bën që Dua të ishte rrezëllitëse dhe tërheqëse ndërsa pozonte para kamerave.

Nga ana tjetër i dashuri i saj kishte veshur një kostum të zi dhe një këmishë të bardhë dhe kravatë. E s’ kishte si të ndodhte ndryshe me një vajzë si Dua Lipa e kuruar deri në detaje edhe veshja e tij domosdo do të ishte klasike dhe elegante.

1/6
SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Shpërthim me tritol në banesën e 50-vjeçarit në Fushë-Krujë (EMRI)

Shpërthim me tritol në banesën e 50-vjeçarit në Fushë-Krujë (EMRI)