FOTOT e rralla të çifteve që u martuan në një ditë me Zogun

FOTOT e rralla të çifteve që u martuan në një ditë me Zogun

Memorie.al sjell disa foto të rralla të disa çifteve shqiptare, që u martuan në vitin 1938.

Këto çifte që shihni në foto janë martuar në një ditë me mbretin Zog. 

Pikërisht për faktin që janë martuar në ditën e dasmës së mbretit Zog, shpenzimet e dasmës ua hoqi shteti.

SI.E./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 25/03/2023 01:07

    Kjo eshte hist.e vertete dhe shume interesante,vetem qe desha te shtoj qe shteti jo vetem u mbuloi shpenzimet e dasmes,por u beri ketyre cifteve dhe pajen,ose priken sic njihet ndryshe.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Humbja me Italinë, tifozët e Kombëtares lënë stadiumin të zhgënjyer

Humbja me Italinë, tifozët e Kombëtares lënë stadiumin të zhgënjyer