FOTOT+VIDEO/ Momenti i veçantë nga pritja e liderëve, Rama i ulet në gjunjë kryeministrit të Luksemburgut

 

Një moment i veçantë është shkëputur nga pritja e liderëve në samitin që po mbahet në Tiranë. Në foto shihet sesi kryeministri Edi Rama është ulur në gjunjë teksa ka pritur kryeministrin e Luksemburgut, Xavier Bettel.

Në momentin që Bettel u afruan me çantën e tij në dorë, Rama u ul në gjunjë për arsye që ende nuk dihet. Bettel qeshi, e po ashtu edhe kryeministri Rama, ku mesa duket ka qenë një moment shakaje mes dy liderëve.


Lajmi kryesor:

PËRMBLEDHJE/ Çfarë ndodhi në Samit, Rama 2 orë pritje, s’mungojnë motivet tradicionale! TË GJITHA marrëveshjet e nënshkruara! BE: Ballkani Perëndimor, pjesë e jona


SI.E./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje