(FOTOT) Vrasja e dyfishtë në Tiranë, dalin pamje nga sherret mes vëllezërve Muskurti! Përplasen me grushta në market, dy persona i ndajnë

(FOTOT) Vrasja e dyfishtë në Tiranë, dalin pamje nga sherret mes vëllezërve Muskurti! Përplasen me grushta në market, dy persona i ndajnë

Dritan Muskurti, Arsen Muskurti

Janë bërë publike pamje të reja që lidhen me ngjarjen e rëndë më 30 gusht në Tiranë ku vëllai vrau të vëllanë bashkë me kunatën. Nga pamjet rezulton se Arsen Muskurti ka treguar edhe herë të tjera dhunë ndaj vëllait të tij.

Pamjet, të marra nga JOQ, tregojnë një sherr mes Arsen Muskurtit (autori) dhe Dritan Muskurtit (viktima) në një nga bizneset e autorit të ngjarjes.

Siç shihet nga fotot e mëposhtme, Dritani ka dashur të sulmojë me grusht Arsenin, por është mbajtur nga dy persona, një burrë dhe një grua, ndërsa një grua tjetër qëndron në këmbë. Ndërkohë në një skenë tjetër evidentohet se Dritani i ka shkuar shumë afër Arsenit në tavolinën e tij të punës. 

Ndërsa, ditën e ngjarjes, para është qëlluar Nora Muskurti, e cila qëndronte në këmbë pas bashkëshortit të saj. Ndërsa më pas Arsen Muskurti ka kthyer këndin e qitjes në drejtim të vëllait të tij, Dritanit.

Alban dhe Nora Muskurti u vranë brenda agjencisë së tyre të udhëtimeve në një rrugicë pranë xhamisë “Dine Hoxha” në Tiranë më 30 gusht. Arsen Muskurti hyri qetësisht në agjenci dhe qëlloi pesë herë me pistoletë dhe më pas u largua për t’u kapur disa orë më vonë në zonën e “5 Majit”. Ende i pa penduar për krimin, Arsen Muskurti është shprehur se vëllai e kunata e meritonin të vdisnin pas konflikteve të vjetra për pronësinë, që vazhdimisht i kishte çuar të dyja palët në dyert e policisë.

D.GJ/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Moderni: 04/09/2022 11:10

  Ky ishte psikopat fetar I allahut…feja te shplan trute

  Përgjigju
  • Llazi: 04/09/2022 15:49

   Psikopat janë komunistat.

 • Sondazhi i ditës:

  EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

‘Uragani’ kuqezi dhuron spektakël në Gjermani, tifozët e kombëtares nisen marshojnë drejt stadiumit

‘Uragani’ kuqezi dhuron spektakël në Gjermani, tifozët e kombëtares nisen marshojnë drejt stadiumit