FOTOT+EMRAT/ Burrë e grua, babë e bijë: Perandoria e fakultetit të Shkencave Sociale që frikësohet nga kërkesat e studentëve

FOTOT+EMRAT/ Burrë e grua, babë e bijë: Perandoria e fakultetit të Shkencave Sociale që frikësohet nga kërkesat e studentëve

Albin Kurti sot gjatë bashkëbisedimit me pedagogë dhe studentë te Fakulteti i Shkencave Sociale

Diten e sotme ne Faklutetin e Shkencave Sociale, kreu i opozites kosovare zhvilloi nje takim me disa pedagoge prane PD-se (disa marksiste), dhe disa studente, pasi u bojkotua masivisht nga pjesa tjeter e studenteve. Por, ajo që ra në sy përtej faktit që Kurti u bë palë me Kryemadhin e Bashen duke tentuar te rrembeje protesten e studenteve per te bere politike me te, eshte edhe fakti tjeter qe ka te beje me perandorite qe jane krijuar ne Universitetet tona, ku disa individe jane familjarisht pjese e stafit akademik, fale mbeshtetjes se njeri-tjetrit.

Sot ne takimin e zhvilluar ne Fakultetin e Shkencave Sociale, gruaja qe eshte ne krah te Kurtit, eshte Livia Nano Ceka (e qarkuar me te kuqe poshte ne foto), pedagoge ne kete fakultet ku burri i saj  eshte Zv. Dekan dhe quhet Blendi Ceka. Sipas informacioneve te besueshme prane ketij fakulteti, Blendi Ceka eshte i ftuar i Vetvendosjes! shpesh per leksione te aktivisteve ne Kosove.

Por, nuk mbaron me kaq. E shoqja, Livia Nano Ceka, sipas burimeve nga FSHS u bë pedagoge e brendshme në këtë fakultet në vend të të atit Virxhil Nano, sapo ai doli në pension. E për të çuar nepotizmin deri në fund, Livia u emërua pedagoge e brendshme nga ish-Dekani Theodhori Karaj, i cili është bashkë me të bijën (Stela Karaj) pedagog në Fakultetin e Shkencave Sociale.

Me rreth të kuq Livia Nano Ceka, bashkëshortja e pedagogut të Shkencave Sociale, Blendi Ceka

Thene te gjitha keto, eshte e lehte te kuptosh pse disa pedagoge jane ne greve. Ata jane mbreter ne fakultete, ku me nepotizma dhe ne konflikt interesi, jane bere familjasht pjese e stafit akademik. Ata neser mund te perballen me VKM anti-plagjature, ndaj po mbrojne njeri tjetrin duke bllokuar mesimin./lexo.al/

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Lume: 06/02/2019 11:34

  Plehra ju qe ulni poshte intelektual te ketij vendi. Jeni ju servila te nje elite te qelbur opozitare e pozitare qe ne vend qe te demaskoni injorantet e vertete i lepini deri ne fund e beheni pale njehere me njeren qeveri e njehere me tjetren si e si per te mbajtur gjalle mediat tuaja qe sbejne gje tjeter vetem te keqinformojne. Vazhdoni keshtu largojink nga vendi edhe ato dy intelektual qe kane mbetur per ti sherbyer ketij populli e pastaj mund te sundoni vete e te shtypni mire popullin se sdo mend keshtu e paska dashur...

  Përgjigju
 • Muhamed Tabaku: 05/02/2019 17:05

  Reformimi duet te filloje nga pedagoget. Disa nga keta kane sjelle pasoja te renda ne edukimin Universitare

  Përgjigju
 • Tutu: 05/02/2019 08:34

  Ky eshte Salianji kosovar...

  Përgjigju
 • Roland: 04/02/2019 18:47

  KRISTAQ LEFTER GJYLI ( LEFI ASPIRINA) Numri 1 i Doganes vlore per vjedhje dhe abuzime, banda : Taci, Lalani (Lalan hunderi qe njihet ne vlore ) dhe Xhorxhi : tre hajdut me te medhenj ne doganen vlore qe i pastruan leket duke ndertuar pallate. Le te fillojm me Tacin ose Kristaqin pasi i jati Lefi vodhi me letra fallco token tek feneri ne Vlore me Liron, filluan pallatin me letra fallco dhe leket e vjedhura ne dogane. 1 dite te bukur vjen ultimatumi nga Argita: Taci , babi (Saliu) nuk eshte i kenaqur nga procesi i punimeve: Taci nuk kishte hipotekuar apartamentin ne emer te argites dhe Zenit, dhe mund te pezulloheshin punimet deri sa te verifikoheshin letrat. Diten tjeter punimet filluan me 1 rritem akoma me te shpejt pasi u be hipotekimi ne emer te familjes Berisha. Mjafton 1 kontroll i shpejt ne hipotek dhe keto te dhena verifikohen shume shpejt. Prandaj zoti Taci ose Kristaq Gjyli rri ne krah te Argites per greven tek Juridiku.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Policia ndaloi protestën e Berishës në Bulevard, si e vlerësoni vendimin?×

Lajmi i fundit

BRITANI/ Përdhunoi 3 djemtë e saj, nëna vret fqinjin pedofil, fëmijët: Mami vrau abuzuesin tonë, por kjo nuk ndalon makthet tona

BRITANI/ Përdhunoi 3 djemtë e saj, nëna vret fqinjin pedofil, fëmijët: Mami vrau abuzuesin tonë, por kjo nuk ndalon makthet tona