Franca fiton 'Junior Eurovision Song Contest 2023', Shqipëria renditet e 8-ta

Franca fiton 'Junior Eurovision Song Contest 2023', Shqipëria renditet e 8-ta

Zoé Clauzure

Franca ka triumfuar në Festivalin e të rinjve 2023, ndërsa Shqipëria u rendit në vendin e tetë.

Mes 16 këngëtarëve nga 16 vende, për Shqipërinë në 'Junior Eurovision Song Contest 2023' performoi Viola Gjyzeli me këngën “Bota ime”. Ajo interpretoi e 13-ta në radhë në gjuhën shqipe.

Pas votimit të shteteve përkatëse dhe pas votimit të jurisë profesioniste, Franca arriti të fitonte me këngëtaren e talentuar Zoé Clauzure “Cœur” (Zemra).

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Fati i biletës së kthimit i buzëqesh Erjolës, pas eliminimit nga televotimi

Fati i biletës së kthimit i buzëqesh Erjolës, pas eliminimit nga televotimi