Frika nga huliganët, finalja e Kupës së Greqisë në Tiranë? Armand Duka e konfirmon: Jemi të hapur ta presim në ‘Air Albania’ (Data)

Frika nga huliganët, finalja e Kupës së Greqisë në Tiranë? Armand Duka e konfirmon: Jemi të hapur ta presim në ‘Air Albania’ (Data)

Federata greke e futbollit së bashku me Federatën Shqiptare janë duke biseduar aktualisht nëse finalja e Kupës së Greqisë të mund të zhvillohet në "Air Albania".

Për shkak se policia greke nuk ka marrë përsipër organizimin në mediat greke ditën e sotme është përfolur se një opsion është Tirana. Në fakt përplasjet e ashpra mes tifozëve të AEK-ut dhe PAOK-ut në të kaluarën ka bërë që policia atje të mos pranojë organizimin.

Megjithatë një problem për momentin është data e kësaj finaleje, pasi me 24 maj stadiumi Air Albania është rezervuar për koncertin e një këngëtari grek, Nikos Vertis. Për rrjedhojë nga federata shqiptare është propozuar data 19 maj, pasi në asnjë moment tjetër stadiumi nuk është i lirë.

Tani mbetet për tu parë nëse federata greke do ta ndryshojë datën e finales, pasi fillimisht ka qenë 24 maj. Ndërkohë presidenti i FSHF Armand Duka për mediat greke ka thënë se "është nder të presë finalen e Kupës së Greqisë".

“Ne po përballemi pozitivisht më mundësinë për të pritur finalen e Kupës së Greqisë në Tiranë. Ne do të ishim mëse të lumtur për ta bërë një gjë të tillë”.

“Për fat të keq, problemi me datat i përket Federatës Greke të Futbollit dhe jo federatës tonë. Më datë 24 maj është e pamundur që të luhet kjo ndeshje në “Air Albania””, shtoi Duka.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Eri: 08/05/2023 20:59

  Nuk duhet.pranuar. Do ta shfrytezojne per propogande nacuonaliste greke. Kam jetuar ne greqi dhe di qe edhe ne gjume kete kane ne mendje. Per me teper jane dhe te dhunshem dhe pisanjoze dhe do qelbin Tiranen.

  Përgjigju
  • Anir: 08/05/2023 22:19

   Cfare propagande tamam? U shihni Alvania ca super stadiumi qe kane? Ekziston rreziku i trazirave, sic bene Hollandezet, ok, por sbesoj se do e shkaterrojne Tiranen me keq se PD dhe LSI. Kemi pervoje te brendshme.

 • Sondazhi i ditës:

  Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Aksidenti tragjik në Itali me 21 viktima, Ministria e Jashtme shqiptare: Ngushëllimeve familjarëve që humbën të dashurit, mendimet tona janë me ta

Aksidenti tragjik në Itali me 21 viktima, Ministria e Jashtme shqiptare: Ngushëllimeve familjarëve që humbën të dashurit, mendimet tona janë me ta