Frika nga koronavirusi, American Airlines pezullon fluturimet për në Milano

American Airlines po pezullon fluturimet nga Aeroporti Ndërkombëtar i Miami dhe Aeroporti JFK i Nju Jorkut në Milano, Itali. Sipas njoftimit të bërë nga linja ajrore mbrëmjen e kësaj të shtune, pezullimet do të hyjnë në fuqi nga 1 mars, ndërsa pritet që fluturimet të rifillojnë sërish më 25 Prill.

Transportuesi zakonisht operon një fluturim për vajtje dhe kthimin pas nga Milano në ditë. "Konsumatorët që kanë anuluar fluturimet e tyre dhe nuk duan të rezervojnë përsëri mund të kërkojnë një rimbursim të plotë përmes faqes së internetit të American Airlines", ka thënë kompania.


Lajmi kryesor:

Shënohet vdekja e parë nga koronavirusi në SHBA/ Italia masa kufizuese edhe këtë javë, shkollat të përfshira. Paniku, zbrazen supermarketet në Gjermani


  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?×

Lajmi i fundit

John

Parakalimi i gabuar shkakton aksident në Berat, fatmirësisht pa të lënduar