Frrok Çupi: Sali Berisha do të arrestohet nga SPAK 3 ditë përpara 11 dhjetorit

 Frrok Çupi: Sali Berisha do të arrestohet nga SPAK 3 ditë përpara 11 dhjetorit

Frrok Çupi Sali Berisha

Analisti Frrok Çupi mëngjesin e sotëm plasi “bombën” duke thënë se Sali Berisha do të arrestohet nga SPAK  3 ditë përpara Kuvendit të 11 dhjetorit.

“Mendoj se nga data 8 dhjetor Sali Berisha do të jetë në burg, i arrestuar nga SPAK. Do të ndodhë sigurisht Kuvendi i 11 dhjetorit nëse Berisha nuk është i fituar në SPAK. Do të ndodhë që të bëjë një tortë të madhe siç e ka zakon. Unë flas jo pa informacion. Nëse do të ndodhë që Berisha do të mbledhë ata njerëzit, sigurisht ai do t’i mbajë në këmbë, e do ti mbajë njerëzit e do ti thoje se shiko se ne fituam, por nuk na e pranuan. Kështu e ka shtyrë gjithë jetën, shihni ligjin e pronave, u lanë në mes të rrugës intelektualët, shihni të ish-të përndjekurit”, tha Çupi.

I ftuar në emisionin “Breaking”, analisti e krahasoi 11 dhjetorin me piramidat financiare.

 “Kuvendi i 11 dhjetorit është njësoj si piramidat financiare, njerëzit do të vuajnë, e do ti thonë atij se më ke thënë se do të bëhem ministër e tani s’më bëre…”, tha ai.

J.GJ.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Gregory: 03/12/2021 12:32

  Aman kur do vi ajo dit të bëhet realitet arrestimi dhe burgim të perjetshme saliut dhe te gjith atyre qe kan mbrojtur paai jan paguar kur do ti vi fundi ketij kriminelit dhe antishqiptarit dhe tradhtarit ma tmadh ne kohen e shqiptarizmit ka fakte o burra gra pleq e femi qè saliu nuk i don shqiotaret ky esht armiku ma i madh i kombit shqitar te te gjitha koheve nuk ka ba vaki si saliu me hap piramidad me vledh lekt e popullit e pastaj thosh i bini jugut me hapjen e depove me shitjen e naftes tek miku i tij millshevici..dhe qeverin e merte me dhun dashimtar ish miqt e tij dikur ...klubi sportiv partizani ...etje..pra çfar duhe me per nje person qe te prangoset ? O popull zgjohuni ..posht salibersha posht sali serbi.

  Përgjigju
 • Mark Zefi: 02/12/2021 08:59

  A. mund te arredtohet nje deputet?

  Përgjigju
 • Iris: 02/12/2021 04:33

  Z.Cupi kam respekt per ju, Berisha e ka mbushur kupen,por kur beni deklarata te tilla mendoj qe duhet te mbani pergjegjesi, me fakte,jo thashetheme e fjale ne ere.

  Përgjigju
 • Luljeta: 01/12/2021 23:53

  Te lumta ajo goj Frrok! flet gjith mon si trimat ishalla eshte e vertet,do jete dite feste per shumicen????????????ammin

  Përgjigju
 • Qwert: 01/12/2021 20:32

  Nuk ka bydh njeri te arrestoj salen se behet nami ne shqiperi..usa edhe mund te bej ndonj perpjekje por i ka te kota..nj pyetje kam une perse usa e la salen ta bej shqiperin lesh arapi po ben 30 vjet qe tallet me shqiptaret sala ..apo tani u kujtua ‘ epra tallet sala tallet europa tallet edhe usa...

  Përgjigju
  • Pika: 01/12/2021 21:54

   E di se si èshtè puna e NAMIT tek shqiptarèt? Kur e shohin qè shteti e ka seriozisht dhe i vè byzylyqet atij qè bèn tè fortin, bèhen tè gjithè pula dhe "harrojnè" tè hakèrrehen mè. Trima me shtetin? E zè lepurin me qerre ai, po tè dojè. Tek shqiptarèt, lepuri kèrcen vetè nè qerre. Pyetja èshtè, kur do fillojè shteti tè dojè tè veprojè?

 • Dordolec: 01/12/2021 19:30

  Ma mire mos e fusin ne burg por ta varin si pupac e te trembe sorrar ne Vicidil

  Përgjigju
 • Gjergj: 01/12/2021 17:36

  Njè shtet qè lejon prishjen e rendit kushtetues nga persona, qè bota e qytetèruar nuk i dèshiron as ti ketè brenda kufijve tè vet si vizitorè, èshtè njè palo krijesè, njè krijesè dèshtakèsh tè marrè peng nga krimi i organizuar i personit nè fjalè. Arrestoni Sali Berishèn, kètè tè keqe kombètare. Me tè, edhe tè gjithè tè tjerèt qè i kanè shkaktuar kaq krime kètij populli. Nuk mund tè lejohet mè kjo maskaradè hajdutèsh dhe kriminelèsh ordinerè. SPAK apo ASPAK?

  Përgjigju
 • HAJDAR KASAP REXHEP LEKA [ KEPI ]: 01/12/2021 17:12

  O Frok Çupi ti je burr kurajoz e shum trim që i trgon üoshtërsit e kriminelit hajdut salheut. Fjala jote vaft në vesh të Zotit e salheu me gjith familjen e tij të ndyr ti paguaj üopullit Shqiptar të gjitha maskarallëqet që i kan bër kta gjarpëri.

  Përgjigju
 • Frroku: 01/12/2021 14:46

  Paç gojen e mbare o Frrok. Rrofsh 100 here.

  Përgjigju
  • Emigranti: 01/12/2021 18:50

   Te haje goja mjalte o burre malsie.

 • Sondazhi i ditës:

  Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Olta Gixhari nuk flet me motrën e saj? Kjo video i tregoi të gjitha

Olta Gixhari nuk flet me motrën e saj? Kjo video i tregoi të gjitha