Fryhen lumenjtë, por nuk ka rrezik për përmbytje! Ja si do të jetë moti sot

Në dy ditët e fundit reshjet e shiut kanë qenë intensive dhe të shoqëruara me shtrëngata të forta nga veriu në jug duke sjellë përmbytje, ndërsa sot situata pritet të jetë më e qetë. Reshje sërish do të ketë, por lokale dhe jo shtrëngata.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit njofton se në të gjithë territorin, lumenjtë kryesorë do të kenë prurje të larta, por nuk ka rrezik nga përmbytjet ose dalje të lumenjve nga shtrati.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 14 / 19 °C në vendet e ulëta, 13 / 18 °C dhe në vendet malore: 9 / 14 °C. Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket i drejtë vendimi për hapjen e listave dhe ndalimin e koalicioneve parazgjedhore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Remont në kabina, nesër stakohet energjia elektrike në disa zona në Tiranë për disa orë