Fshihej prej 10 vitesh në Shijak, arrestohet dibrani i shpallur në kërkim nga Gjykata italiane, kërkohej nga Interpoli

Foto ilustruese

Në pranga ka rënë Blerim Toca 40 vjeç, i shpallur në kërkim dhe i dënuar me 8 vite burg nga Gjykata e Santa Maria në Itali, për veprën penale “Marrëdhënie me dhunë me të mitur.”

Toca i kërkuar nga Interpoli dhe TIMS, me origjinë nga Dibra, ka qëndruar i fshehur për 10 vjet në Shijak.

Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejtë Italisë, ku edhe do të vuajë dënimin.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

Basha: Oligarkët e Ramës, pjesë e foltores së Berishës! 3 kalorësit e apokalipsit, bashkë për shkatërrimin e PD