Fundi i botës?Nga lufta Rusi-Turqi
 e parashikuar 200 vite më parë

Fundi i botës?Nga lufta Rusi-Turqi<br /> e parashikuar 200 vite më parë
Një luftë apokaliptike mes Turqisë dhe Rusisë që mund të sjellë fundin e botës është parashikuar 200 vite më parë.

Dy nga figurat më të njohura hebraike kanë parashikuar se lufta mes dy vendeve do ta bëjë Tokën të pabanueshme.

Orakulli Elijah ben Shlomo Zalman paralajmëroi hebrenjtë që të nisnin të përgatiteshin për fundin e botës kur Rusia të përvetësoi Krimenë pak pas vdekjes së tij në 1797.

Profetësia u zbulua kur Vladimir Putin aneksoi rajonin e Ukrainës pavarësisht kundërshtisë ndërkombëtare.

Pas kësaj parashikohet që Rusia do të shkojë në luftë me Turqinë.

Ndërsa Yisroel Israel ben Eliezer parashikoi që Rusia në fund do të bëjë aleancë me Myslimanët para betejës finale.

Moska ka aleat myslimanët Shiite, pasi mbështet presidentin e Sirisë, Bashar al-Assad.

Pas konfliktit të nisur nga rrëzimi i avionit, Rusia ka kërcënuar se mund të përdorë armë nukleare kundër rivalit historik, Turqisë, gjë e cila mund të sillte fundin e botës nga një e shtypur e butonit.

Redaksia Online
(f.shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve