Funerali i takimit Theresa May dhe Vladimir Putin

Takim i akullt ai mes Theresa May dhe Presidentit rus Vladimir Putin në Osaka.

Shtrëngimi i duarve mes të dyve, ndoshta ishte më i shëmtuari takim në histori.

Marrdheniet mes dy liderëve kanë qënë të pezmatuara që prej helmimit të ish-spiunit rus, Sergei Skripal dhe vajzës se tij Yulia  në territorin britanik.

Duke folur përpara takimit, May tha se “ajo që ndodhi në qytetin e Wiltshire ishte "një akt i neveritshëm dhe i papërgjegjshëm" dhe se përgjegjësit duhet të përballen me drejtësinë.

Fakti që çifti ra dakord të takohej në samitin e G20, shihet si një shkrirje e raporteve të ngrira, por mënyra se si Theresa May takoi Presidentin rus, dukej më shumë si një “funeral”.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • adamo311: 28/06/2019 16:37

  Bastardet e Rotschild-eve ikin! May iku, Netanjahu ne ikje e siper, Merkel dridhet (si i ati) i fundit do te ik bastardi Rotschild Macron!!! Poshte BASTARDET!!! KURRE mos ke frike te te thuash te VERTETEN. Pershendetje.

  Përgjigju
  • Rotschild: 29/06/2019 03:38

   Eshte mire te shkosh te kurohesh. Dukesh si Olsi Jazexhi. Shiko shendetin njehere

 • Sondazhi i ditës:

  A është i mjaftueshëm shpërblimi prej 5 mijë lekësh i festave të fundvitit për pensionistët?×

Lajmi i fundit

John

Përplasja gjatë spektaklit, Robert Aliaj ofendon konkurrenten: O gore! Alketa Vejsiu i kundërvihet