Fushë-Krujë/ Vrau dje gruan me thikë dhe më pas tentoi të vetëvritej, 51-vjeçarit i vihen prangat në spital

Viktima Klarita Ismalaja

KRUJË- 51-vjeçarit, Artan Ismalaja i janë vënë prangat në spital pasi ditën e djeshme vrau me thikë gruan e tij, Klarita Ismalaja. Ismalaja ndodhet në spitalin e Traumës në gjendje të rëndë shëndetësore, sepse pasi ekzekutoi bashkëshorten e tij për motive ende të paqarta, tentoi të vriste veten.

"Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Krujë bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. I., 51 vjeç, banues në Tiranë, (në ambientet e spitalit), pasi ditën e djeshme, në Bubq, Krujë, ka goditur me mjet prerës (thikë), bashkëshorten e tij, shtetasen K. I., e cila ndërroi jetë", njofton Policia.

51-vjeçari i shkaktoi shumë plagë bashkëshortes. Çifti që ishin prindër të dy djemve, ku më i madhi është 23-vjeç, jetonin prej vitesh në Tiranë. 51-vjeçari, Artan Ismalaja është me profesion kameraman dhe ka një biznes pranë Fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit në kryeqytet.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Aksion kundër lojërave të fatit në Fier, tre të arrestuar, dy nën hetim, shpallet në kërkim pronari i një lokali! Sekuestrohen 9 celularë