Fuste në Shqipëri paratë e grupit kriminal, SPAK operacion për arrestimin e 39-vjeçarit nga Korça! Momenti kur kapet nga policia

Arrestohet 39-vjeçari Dhimitër Shkodrani, i cili akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike si pjesë e një grupit të strukturuar kriminal si dhe transportonte drejt Shqipërisë të ardhurat e përfituar nga ky grup kriminal.

Shkodrani dyshohet se ishte pjesëtar i një grupi të strukturuar kriminal që operonte në disa vende të huaja dhe në Shqipëri. Roli i tij ishte të transportonte në drejtim të vendit tonë, të ardhurat e përfituara nga aktiviteti kriminal i këtij grupi duke kryer pastrimi të produkteve të veprës penale.

Ai u arrest në Korçë gjatë operacionit të koduar "Ndihmësi" nga polica Korçë nën drejtimin e SPAK, ndërsa GJKKO ka vendosur ndaj tij masën e sigurisë "Arrest në burg" për veprat penale "Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale", "Grupi i strukturuar kriminal" dhe "Kryerja e veprave penale nga organizata kriminale dhe grupi i strukturuar kriminal".

I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Radhët e gjata në pikat e kalimit kufitar. Përgjegjësi e kujt?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Arrihet marrëveshja! Rama: Sot do të punohet në Kakavijë edhe gjatë natës