Futbolli italian në zi, ndahet nga jeta ish-presidenti i Federatës

Futbolli italian në zi, ndahet nga jeta ish-presidenti i Federatës

Carlo Tavecchio

Futbolli italian në zi pas ndarjes nga jeta të ish-presidentit të FIGC, Carlo Tavecchio, në moshën 79-vjeçare.

Ai ishte në krye të futbollit italian nga viti 2014 deri në vitin 2017 dhe më pas dha dorëheqjen pasi kombëtarja e drejtuar nga Ventura nuk arriti të kualifikohej në Kupën e Botës 2018 në Rusi.

Në vitin 2021 ai u bë presidenti i LND Lombardia, një klubi amator në ligat rajonale.

 “Me shqetësim, anëtarët e bordit të drejtorëve të Crl me të gjithë bashkëpunëtorët dhe punonjësit e komitetit dhe të delegacioneve vajtojnë humbjen e jetës së presidentit të komitetit rajonal të Lombardisë, Carlo Tavecchio. Këtu nuk duam të kujtojmë karrierën sportive të presidentit, i cili u largua nga Komiteti Lombard për të zbritur në kryesinë e Ligës Kombëtare Amatore, së pari, dhe më pas të Federatës Italiane të Futbollit. , duke u vënë sërish në dispozicion del Crl që nga 9 janari 2021. Ne duam ta mbajmë në mendjen dhe zemrat tona njeriun brilant. i nderuar president, keni drejtuar gjithë jetën. me shpejtësi maksimale: tani prehu në paqe”, shkruan në reagim Komiteti Rajonal i Lombardisë.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin