Futbollisti i Chelsea-s nuk përmbahet sërish, kuqezinjtë e Bushit dhurojnë spektakël në miqësore

Futbollistët e Kombëtares U-21

Kombëtarja U-21 e drejtuar nga Alban Bushi ka fituar me rezultatin 3-1 ndeshjen e dytë miqësore të zhvilluar po me Uellsin. Në ndeshjen e zhvilluar në “Niko Dovana” rezultati u zhbllokua që në minutën e 8 nga futboillisti i Teutës Kallaku, ndërsa pak çaste më pas Esat Mala dyfishoi rezultatin.

Pjesa e parë do të mbyllej me shifrat 2-0, ndërsa në fraksionin e dytë të lojës, Armando Broja, futbollisti i akademisë së Chelsea-s, realizoi golin e tretë, duke dhënë sinjalet e tjëtër paraqitje fantastike me fanellën kuq e zi.

Pas minuta nga fundi miqtë nga Britani shkurtuan diferencat, por kjo nuk mjaftoi për t’i dhënë një tjetër udhë takimit. Kujtojmë se dy ditë më parë në ‘Sulman Stërmasi’ fitoi 2-1 po ndaj Uellsit, një kundërshtari me cilësi të kënaqshme.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Akuzat e Salianjit se doli në përgjimet e Taçit, Braçe: Pres të përfundojnë hetimet dhe ta padisë në gjykatë! Fal betejën politike, jo 'vrasjen' me pagesë