Futbollisti shqiptar e feston titullin kampion në Seria A me flamurin e Kosovës

Futbollisti shqiptar e feston titullin kampion në Seria A me flamurin e Kosovës

Rrahmani me flamurin e Kosovës

Mbrëmjen e sotme Napoli luajti ndeshjen e fundit të sezonit në Serie A ku mposhti Sampdorian me shifrat 2-0.

Në fund të ndeshjes, Napoli ngriti titullin kampion për këtë sezon të Serie A, titull që e kishte siguruar matematikisht 1 javë më parë. 

Në festimet e lojtarëve, ra në sy ai i futbollistit shqiptar, Amir Rrahmani i cili ka zgjedhur të festojë me flamurin e Kosovës në stadiumin 'Diego Armando Maradona'. 

Mbrojtësi shqiptar pati një sezon të shkëlqyer dhe pati një rol të rëndësishëm në triumfin e Napolit. 

B.V/LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Vrau kunatin një vit më parë në Itali, Apeli lë në burg 30-vjeçarin

Vrau kunatin një vit më parë në Itali, Apeli lë në burg 30-vjeçarin