Gabime me bankat, mbi 2.7 mijë punonjës pa pagë luftë! Tatimet: Korrigjojini llogaritë deri në 31 gusht

Teksa kanë mbetur edhe 4 ditë nga përfundimi i afatit, që kanë punonjësit për të korrigjuar llogaritë bankare në mënyrë që të përfitojnë pagat e luftës, Drejtoria e Tatimeve njofton se janë edhe 2786 llogari të pa rregulluara.

Pra, deri më tani këta punonjës nuk e kanë marrë pagën që ju takon për shkak se llogaria e tyre është dërguar gabim. Gabimi është bërë në emrin e bankës dhe në të dhënat e IBAN, për këtë arsye Tatimet në faqen e tyre kanë publikuar edhe formularin që duhet të plotësojnë individët që të marrin ndihmën që ju takon.

Janë rreth 545 persona nga paketa e pare që përfitojnë 3 paga nga 26 mijë lekë dhe 2241 individë përfitues të paketës së dytë pra pagës prej 40 mijë lekësh që ende nuk e kanë kryer procesin e saktësimit tё këtyre tё dhënave e për pasojë nuk e kanë marrë atë.

Për këtë arsye Tatimet ju bëjnë thirrje tё gjithë tatimpaguesve, qё tё kontrollojnë llogarinë e tyre në e-filling, sepse vetëm pas dorëzimit të formularit korrigjues do të vijohet menjëherë me kalimin në mënyrë automatike të masës së përfitimit.

/B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Kadilli: Nuk do pranoja të garojë për Bashkinë Tiranë nga asnjë palë e PD! Përgjegjësit pas 14 majit të largohen

Kadilli: Nuk do pranoja të garojë për Bashkinë Tiranë nga asnjë palë e PD! Përgjegjësit pas 14 majit të largohen