Gabimi në shkresën e Komisionit Hetimor, Enkelejd Alibeaj del si kryetar Kuvendi! Demokrati: Jua siguroj se nuk e kam si ambicie! Kollçaku: Unë jua uroj

 

Një gabim në shkresën e Komisionit Hetimor ka rezultuar si kryetar i Kuvendit, Enkelejd Alibeaj. Kjo është vënë në dukje nga deputeti i PS-së, Bardhyl Kollçaku. Kjo shkaktoi edhe humor dhe Alibeaj tha se do të ndryshohet menjëherë.

Bardhyl Kollçaku: Në dokument nga mënyra se si është hartuar, del sikur Enkelejd Alibeaj është kryetar i Kuvendit

Enkelejd Alibeaj: Ua siguroj se nuk e kam si ambicie

Bardhyl Kollçaku: Unë jua uroj

Enkelejd Alibeaj: Dy mënyra, ose mbas fjalës Kuvendi të shtohet Komisioni, ose pas emrit tuaj, të shtohet kryetar i Komisionit

Enkelejd Alibeaj: Sekretaria të saktësoj që bëhet fjalë për kryetarin  Komisionit Hetimor. Ka një kërkesë për të ruajtur imazhin të pacenuar dhe të klirë të Kuvendit, falenderoj shumë zotin Kollçaku


Lajmi kryesor:

Mblidhet Komisioni hetimor për 25 prillin, PS kërkon informacion nga Basha për grupin e armatosur për mbrojtjen e votës nga PD: A ekziston mundësia të rithirret?


B.K./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Adoleshentët në rrezik nga shpërndarësit e drogës! Tushe dhe Dhori: Prindërit, mësuesit dhe policët të bëhen vigjilentë! Malaj: Stresi i të rinjve vjen nga gjendja ekonomike

Adoleshentët në rrezik nga shpërndarësit e drogës! Tushe dhe Dhori: Prindërit, mësuesit dhe policët të bëhen vigjilentë! Malaj: Stresi i të rinjve vjen nga gjendja ekonomike