POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Gafa e radhës/ Basha e tepron këtë herë: Do ulim çmimin e dritave me 300 lekë për litër (VIDEO)

Pas 7x7=42, kryedemokrati Lulzim Basha ka bërë një tjetër gafë. Gjatë vizitës në Mallakastër dy ditë më parë ku takoi mbështetësit për t'i ftuar në protestën e 16 shkurtit në Tiranë, Basha prezantoi edhe programin ekonomik të PD. Kreu i PD tha se me të ardhur në pushtet do ulë taksat dhe çmimet për disa produkte. Duke folur për çmimin e lartë të karburantit, Basha tha se programi i PD parashikon ulje të ndjeshme të tij. Por në një moment, në vend të karburantit, Basha tha se do ulte çmimin e energjisë elektrike me 300 lekë për litër. Mirëpo, energjia nuk matet as me litër dhe as me kilogram siç do donte Basha, por me kilovalt/orë. 

l.q.//Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • 4321: 07/02/2019 21:40

  Ky asht TOROLLAK.COM,te pakten rrej keshtu shqiptaret thuaj do ja u zbres cmimin e karburantit sa ne KOSOVE-900 LEK LITRIN,se ndoshta e hane.

  Përgjigju
 • Jeton torre gjoleka memelja: 07/02/2019 14:55

  O popull Shqiptar a jeni norma që vazhdoni dëgjoni lulzim ver llapën. Ky ja kal9n dhe budallait më idjot në bot shikoni se çfar nxjer nga goja ky : thot do bëj un kakën e ju do ta hani për kta që i shkojn nga mbrapa kta ta han e ta ken harram se e meritojn se jan më idjot se lul shal ngjitmi.

  Përgjigju
 • Meta: 07/02/2019 10:14

  Tete vjet deshmuat kush jeni,cka jeni e sa vleni.Shqiperine e shendrruat ne kaos,ne poligon vrasjeje,ne "vreshte" te vjedhur,lecke per asgje,Populli ju di,ju nje,ka perjetuar"kenaqesine" e sundimit tua barabar,Keni vra ne Gerdec,e 21 Janar ne Tirane,ke vjedhur ti ne Kalimash 230 million euro.Populli ke mendje e don Shqiperine,Shqiperia e shqiptarevet,jo me ju ne qeverisje,por me ata qe populli I zgjedeh per t'i sherbyer.Juve nuk ju do,nuk jeni deshmuar besnik per t'ju besuar.

  Përgjigju
 • Babalja: 07/02/2019 09:41

  Ska sesi te ndodhe ndryshe

  Përgjigju
 • Rruqja: 07/02/2019 07:45

  Kte e treguar dhe me 21 janar kryekari iP.D. se pipullin e don aq shum sa ja jep ne lule te ballit me cadra pistolet .Zoti don ta ndihmoj popullin qe ta kuptoje se kt moster njeri asht mostra e krimit .Te dali dhe demokrati i flaket dhe te thot cfar te mire ka bere pervec vjedhje .vrasje .mashtrime .do te rrisi pensjonet me 35 metra ky asht strategu i i servirur i p.d. se ka mendjen fare po djalin e ben goc dhe gocen e ben derr .BESOJENI PO JU KRUJT PRAPANICA.

  Përgjigju
 • Vlora: 07/02/2019 07:38

  hahahah.. sa keq eshte. Me kete PD-ja e ka te sigurt qe nuk merr pushtet.

  Përgjigju
 • Labi: 07/02/2019 02:17

  Ore une skuptoj nje gje mi t ky q ka ike per lesh po ai popull q i vete pas nuk ka sy t shikoj kaq budallenje jan .

  Përgjigju
 • Redi: 07/02/2019 01:20

  Hahahaha sa gezojn shqiptaret nga genjeshtrat te pakten saliu ishte mjeshter i mashtrimit ky as t genjej sdi

  Përgjigju
 • Hahahahaaaaa: 06/02/2019 23:12

  Ky asht rrote k... gjithi

  Përgjigju
  • Arbër: 07/02/2019 06:46

   Aq shumë gënjen sa që nuk ka kontroll se qka flet më, vetëm e vetëm për të shpëtuar veten nga burgu...