Gatime nga zonja Albana, Bizele me patate të reja

Bizele me patate të reja

Përbërësit:

 1 kg bizele

500 gr patate

2 lgj gjalpë

kripë, piper, kopër

Përgatitja:

Paralelisht vendosim në zjarr dy tenxhere me ujë të vluar me kripë ku ziejmë bizelet dhe patatet të prerë në kubikë të mëdhenj. Pasi bizelet dhe patatet të kenë zier i kaurdisim për 2-3 minuta në një tigan me gjalpë. Rregullojmë shijen me kripë, piper dhe kopër dhe e servirim si sallatë. 

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Ish-komandanti i FSK-së: Të vazhdohet aksioni, ka depo armësh edhe në pjesë të tjera

Ish-komandanti i FSK-së: Të vazhdohet aksioni, ka depo armësh edhe në pjesë të tjera