Gatime nga zonja Albana, Brokoli sufle për dy minuta

BROKOLI SUFLE

Përbërësit

500 gr brokoli

3 kokrra vezë

250 gr mocarela

1 lugë gjalpë

Spec i kuq pluhur

Kripë, piper i zi

Përgatitja:

Pasi e kemi larë brokolin e ndajmë në lule të vogla, ndërsa kërcellin e presim në kubikë të vegjël. Në një tenxhere me ujë të ngrohtë vendosim brokolin dhe pak kripë.

Rrahim vezët me pak kripë dhe piper.

Lyejmë një tavë me pak gjalpë, vendosim brokolin, vezët e rrahura dhe djathin mocarela. E spërkasim sipërfaqen me piper të kuq pluhur dhe majdanoz të grirë imët. E vendosim tavën në furrë në temperaturën 180 gradë për 20 minuta.

 

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ndalohen filmat shqiptarë të prodhuar gjatë periudhës komuniste?×

Lajmi i fundit

John

MEPJ njofton qytetarët për masat e reja: Zvicra kërkon test dhe për të vaksinuarit, Greqia ndalon hyrjen nga vendet e treta