Gatime nga zonja Albana, Çaji i sevdase dhe qetësisë për largimin e stresit dhe ankthit

ÇAJI I SEVDASE

Përbërësit:

1 mollë

1 dardhë

1 portokall

1 trëndafil aromatik

1 karafil

1 shkop kanelle

Kardamon

Fruta pylli

Pak gjalpë

Përgatitja:

Prisni në feta të holla mollët, dardhën dhe i kaloni në një tepsi të lyer me pak gjalpë. Vendosim dhe lëkurën e portokallit dhe lerini të piqen në furrë në 40 gradë celsius për 30-40 minuta.

Vendosim në një tenxherë të vogël kardamonin, petalet e trendafilit, karafilin, kanellën dhe frutat e pyllit. Shtojmë mollët dhe dardhët e pjekura dhe e lemë çajin të ziejë për 3-4 minuta.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Akuzat ndaj kryebashkiakut të Korçës se ishte dënuar në Greqi, Çuçi: Kundërshtarët tanë janë për të ardhur keq! Alternativa e tyre duhet refuzuar

Akuzat ndaj kryebashkiakut të Korçës se ishte dënuar në Greqi, Çuçi: Kundërshtarët tanë janë për të ardhur keq! Alternativa e tyre duhet refuzuar