Gatime nga zonja Albana, Paluze me aromë portokalli

Paluze me aromë portokalli

Përbërësit:

2 gota lëng portokalli

3 lugë gjelle niseshte

3 lugë gjelle sheqer

1 filxhan çaji ujë

Përgatitja:

Shtrydhim portokallet dhe lëngun e tyre e vendosim në zjarr. Niseshten dhe sheqrein i vendosim të treten në ujë duke i trazuar mirë. Këtë masë e shtojmë tek lëngu i portokallit dhe e trazojmë derisa masa të kthehet në kremoze. Mund ta konsumojmë të ngrohtë ose mund ta vendosim në frigorifer dhe e servirim dekoruar me pak sheqer të karamelizuar ose feta portokalli.  

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Berisha hyn në zgjedhjet vendore në 6 bashki me logon e PD, Komisioni i Rithemelimit: Afati për kandidaturat deri në 24 janar