Gatime nga zonja Albana, Sallatë me majonezë

Sallatë me majonezë

Përbërësit:

2 vezë të ziera

3 lgj majonezë

50 gr kastraveca turshi

Gjysëm limoni

Piper

Majdanoz sipas dëshirës

Përgatitja:

Grijmë kastravecat turshi hollë dhe i bashkojmë me vezët e ziera. Shtojmë majonezën, lëngun e limonit dhe e përziejmë duke shtypur të gjithë masën në mënyrë që të krijojmë një salcë kremoze. Sipas dëshirës mund të shtojmë dhe pak majdanoz të grirë hollë.

 

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

'Aksion' në autostradën Tiranë-Durrës, me pistoletë, heroinë dhe një shumë të madhe parash në makinë, 35-vjeçari donte të korruptonte dhe policinë, i ikën me shpejtësi, kapet pas disa minutave

'Aksion' në autostradën Tiranë-Durrës, me pistoletë, heroinë dhe një shumë të madhe parash në makinë, 35-vjeçari donte të korruptonte dhe policinë, i ikën me shpejtësi, kapet pas disa minutave