Gatime nga zonja Albana, Supa më e shpejtë me kungull të verdhë

Supa më e shpejtë me kungull të verdhë

Përbërësit:

1/2 kungull të verdhë në furrë

2 qepë

3 karrota

1 kokë hudhër

1 lgj vaj ulliri

Kripë, piper

Përgatitja:

Pastrojmë kungullin nga farat dhe e vendosim në një tavë me 1 gotë ujë në furrë të piqet.

Në një tavë tjetër vendosim qepët, karrotat dhe kokën e hudhrës të prerë përgjysmë dhe të vendosur në letër alumini. Kur i shohim që janë pjekur i pastrojmë nga lëkura dhe të gjitha perimet së bashku me kungullin i kalojmë në blender duke shtuar kripë dhe piper. 

Në fund vendosim farat e kungullit të piqen dhe i servirim mbi supën kremoze.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

BioNTech: Vaksina Pfizer ka të ngjarë të ofrojë mbrojtje të fortë ndaj rasteve të rënda nga Omicron