Gazetari Çoçoli: Ambasadori Donald Lu nuk do të ikë në verë, do të qëndrojë edhe një vit në Shqipëri

Gazetari Fatos Çoçoli i ftuar në emisionin 'Repolitix' në Report Tv mbrëmjen e sotme u shpreh se mandati i ambasadorit të SHBA në Shqipëri, Donald Lu është zgjatur me një vit, pra nga tre vite do të qëndrojë katër.

Sipas tij, ambasadori Lu nuk do të largohet nga Shqipëria në verë. Vendimi, tha Çoçoli lidhet me Reformën në Drejtësi dhe se diplomati nuk largohet pa e mbyllur punën e nisur, ngritjen e institucioneve të reja të drejtësisë.

Ambasadori do të jetë edhe një vit në Tiranë, i është shtyrë mandati, nuk është shtyrë vetëm për tre muaj, por për një vit, ky është një lajm i mrekullueshëm. E ka mandatin tre vite, i është shtyrë edhe një vit, i bëhet katër. Qëndron për të mbyllur punën e nisur. Ky është një fat i madh për ne.

Gazetari Fatos Çoçoli

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Republikani.: 17/05/2018 05:23

  UNE them QE ai eshte I MAJTE. eshte I MAJTE dhe ha SHUME MAJTAS.PO SKA SI te JETE NDRYSHE .PO do durojme SA te SHOHIM TAHIRAMETEN.DO AKUZOJNE NJERI TJETRIN, do mbulojne NJERI tjetrin APO do PAGUAJNE per NJERI tjetrin .PO Hipi LU NE KANDAR U PRISH balanca DO DUROJME .KESHTU E KA POLITIKA NE te MJERET PO E BEJME shurren me BREKE .

  Përgjigju
 • Nikua: 12/05/2018 16:59

  Une them ta vendosim kryeprokuror

  Përgjigju
 • Deni: 12/05/2018 06:15

  Per mendimin tim shoqeria civile (ajo e verteta) te organizohen dhe te mbledhin firmat e qytetareve Shqiptare dhe t'i beje nje kerkese Departamentit te Shtetit qe mandati i Z. Lu te shtyhet edhe 3 vjet te tjera.

  Përgjigju
 • redi: 11/05/2018 22:33

  Lu duhet te rri ne Shqiperi dhe pese vjet te tjera , sa te pastrohet dhe halja politike , shkaktare e te gjithe te zezave per shqiptaret keto vite te demokratures

  Përgjigju
  • toni: 12/05/2018 08:03

   Te largohet sa me pare eshte personi qe heshti per kanabizimin qe pastaj eshte kriminalizim I shoqerise,te jape llogari. Per ket gje

  • Turi: 11/05/2018 23:45

   Mesa dim diplomatëve mundet tju shtyhet qëndrimi në një shtet edhe 3 vjet. Për kaq vite sërish kemi nevoj për z. Lu.

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet që opozita të dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme vendore?×

Lajmi i fundit

Veliaj në Pragë, takon kryebashkiakun e Kievit, Vitali Kliçko: Do vazhdojmë të jemi një nga mbështetësit e palëkundur të Ukrainës

Veliaj në Pragë, takon kryebashkiakun e Kievit, Vitali Kliçko: Do vazhdojmë të jemi një nga mbështetësit e palëkundur të Ukrainës